PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Trzy litery, które mogą przyciągnąć do firmy nowych pracowników

Środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny to kryteria ESG, które określają na nowo wartość firmy. Jakie miejsce te pozafinansowe elementy mają w funkcjonowaniu przedsiębiorstw?

Trzy litery, które mogą przyciągnąć do firmy nowych pracowników
ESG, czyli środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Zdaniem ekspertów posiadanie strategii ESG to już nie tylko kwestia reputacyjna czy marketingowa, ale element przewagi konkurencyjnej lub słabszej pozycji na rynku.
  • Za pomocą ESG można przyciągnąć do firmy pracowników, którzy coraz częściej pytają podczas rozmów rekrutacyjnych o zrównoważony rozwój czy inkluzywność w firmach.
  • Jakie są dobre praktyki i czy warto być liderem zmiany? O tym m.in. rozmawiali eksperci podczas sesji "ESG – nowe ramy strategii biznesowych", która odbyła się w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Łukasz Niewola, dyrektor komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju w firmie Lux Med, zauważa, że przez ostatnie dwa lata próbujemy odczarować ESG.

- Pokazujemy, że ESG to nie jest moda. Przez ostatnie kilka lat pojawiały się opinie, że ESG to wskaźniki omawiane w działach finansowych. Teraz pokazujemy, czym naprawdę jest ESG - to współpraca, zaangażowanie i solidarność - mówi Łukasz Niewola.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Łukasz Niewola, dyrektor komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju w firmie Lux Med (Fot. PTWP)
Łukasz Niewola, dyrektor komunikacji korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju w firmie Lux Med (Fot. PTWP)

ESG a wojna w Ukrainie

Jak zaznacza Agnieszka Skorupińska, partner, lider praktyki prawa ochrony środowiska oraz koordynator zespołu ds. ESG w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej w kancelarii CMS, zmiana sytuacji geopolitycznej i agresja Rosji na Ukrainę pokazują, że ESG jest jak najbardziej na miejscu.

- Czekają nas trudne czasy, ale to nie oznacza, że ESG należy zostawić gdzieś z boku. ESG to odporność na zmiany, na kryzysy - to jedna z przyczyn, dla których o tym rozmawiamy i dla których pojawiają się przepisy - komentuje Agnieszka Skorupińska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Trzy litery, które mogą przyciągnąć do firmy nowych pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • f 2022-05-16 08:31:21

    Innymi słowy, wchodzimy w system w którym będziemy mieli dwóch (największych) możliwych pracodawców: korpo lub rząd, a sklejać to będzie jakaś ideologia, np. ochrona środowiska (na pokaz - Chiny, USA czy Indie o to nie dbają, a tam najwięcej produjują również firmy z "zachodu", a nas się dobija wymogami ekologicznymi). Pan Huxley byłby dumny, że wprowadzono jego utopię "Nowy wspaniały świat" bez jednego wystrzału - to taka wersja Orwellowskiego 1984 ale z ładnie pomalowanymi ścianami i uśmiechnętymi ludźmi. Bardzo ciekawy jest też opis krachu takiego korpo-rządowego systemu w trylogii marsjańskiej Kim Stanleya Robinsona. Oczywiście również pokazanie patologii takiego systemu (kontrakt z rządem na wydobycie minerałów z asteroidy) jest pokazana w filmie "NIe patrz w górę". Jakie są plusy? Kroporacje nastawione na zysk część swoich zasobów przeznaczają na cele charytatywne. Pytanie tylko, czy wypaczenie systemu i podporządkowanie go temu, aby korpo czerpały maksymalne korzyści nie doprowadziło do tej sytuacji na początku? Nie wiem.

  • środowisko pieniądza chyba 2022-05-15 10:53:07

    Beka, wszystkie firmy dbają o środowisko, kupują papier z recyklingu, sadzą drzewka ale w momencie kiedy pracownicy chcą przejść na 100% zdalnie jak w pandemii, wtedy nagle bezsensowne dojazdy i tysiące litrów spalonego paliwa są ok i nie niszczą środowiska.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA