×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Trump planuje zwolnić generała odpowiedzialnego za wojnę w Afganistanie

  • Autor: PAP/GP
  • 4 sie 2017 6:30

Prezydent USA Donald Trump zastanawia się, czy wojna w Afganistanie nie doprowadziła do opóźnień we wdrażaniu nowej polityki USA w regionie Azji Południowej, oraz rozważa zwolnienie dowódcy wojsk USA w tym kraju.

Trump planuje zwolnić generała odpowiedzialnego za wojnę w Afganistanie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Trump miał stwierdzić, że Nicholson nie wypełnia swoich obowiązków w rozmowie w amerykańskim dowództwie generalnym w stolicy kraju.

• Po tym, jak informacja ta obiegła media łagodził ją doradca prezydenta Sebastian Gorka. W wywiadzie dla telewizji Fox News powiedział, że prezydent jest przekonany co do zdolności przywódczych Nicholsona.

 

Według źródeł w administracji, na które powołuje się Reuters, prezydent miał zasugerować, by szef Pentagonu James Mattis wziął pod uwagę zwolnienie generała Johna Nicholsona ze stanowiska dowódcy sił wojskowych USA w Afganistanie z powodu braku sukcesów w prowadzonych od lat walkach. - My nie wygrywamy tej wojny - powiedział Trump.

Doszło także do ostrej wymiany zdań pomiędzy doradcą prezydenta Steve'em Bannonem i doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego H.R. McMasterem na temat polityki zagranicznej USA.

Republikański senator John McCain w czwartkowym oświadczeniu skrytykował Trumpa.

- Generał Nicholson z honorem służył naszemu krajowi przez 35 lat. Zasłużył na zaufanie i podziw tych, z którymi służył. Zdobył moje pełne zaufanie - napisał McCain, który jest szefem komisji sił zbrojnych Senatu.

Prezydent od początku swej kampanii wyborczej wyrażał się krytycznie o przedłużającym się zaangażowaniu USA w konflikty zewnętrzne oraz wysyłaniu tam amerykańskich wojsk, źródło: pixabay.com
Prezydent od początku swej kampanii wyborczej wyrażał się krytycznie o przedłużającym się zaangażowaniu USA w konflikty zewnętrzne oraz wysyłaniu tam amerykańskich wojsk, źródło: pixabay.com

Doradca prezydenta Sebastian Gorka w wywiadzie dla telewizji Fox News powiedział, że prezydent jest przekonany co do zdolności przywódczych Nicholsona. - To nie jest kwestia braku zaufania, ale raczej odziedziczenia złych pomysłów i założeń (ws. Afganistanu) oraz ponownego przeanalizowania, co jest dobre dla Ameryki - powiedział.

Mattis i McMaster pracują obecnie nad możliwościami ulepszenia strategii USA w Afganistanie. Trump dał ministrowi obrony pełną swobodę podejmowania decyzji dotyczących liczby żołnierzy stacjonujących poza granicami USA. Mattis planuje zwiększenie o 4 tys. żołnierzy kontyngentu w Afganistanie, liczącego obecnie 8,4 tys.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Trump planuje zwolnić generała odpowiedzialnego za wojnę w Afganistanie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA