PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Trudne zadanie przed nowym zarządem Alior Banku

  • Autor: AT
  • 12 cze 2017 8:06

Prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj nie będzie się ubiegał o dalsze sprawowanie funkcji prezesa zarządu w kolejnej kadencji. Zbiegło się z informacją o niewypłaceniu dywidendy za rok 2016 co spowodowało ponad 5-procentowy spadek notowań banku.

Trudne zadanie przed nowym zarządem Alior Banku
Nowy zarząd Alior Banku ma przed sobą ciężkie wyzwanie (fot.wikipedia.org/Marcin Drozd)
REKLAMA

• Nie wiadomo jeszcze, kto zasiądzie na miejscu dotychczasowego prezesa Alior Banku.

• Odejście obecnego prezesa zbiegło się z informacją o niewypłaceniu dywidendy za rok 2016.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Zatrzymanie klientów będzie trudnym zadaniem, które pojawi się na samym początku kadencji nowego prezesa - powiedziała Paulina Cegiełka z Solution One FIZ.

 

Zarządu Alior Banku ma trzech nowych członków: Katarzynę Sułkowską, Filipa Gorczycę oraz Michała Chyczewskiego.

- Nie wiadomo jeszcze, kto zasiądzie na miejscu dotychczasowego prezesa, Wojciecha Sobieraja, który 1 czerwca złożył radzie nadzorczej Alior Banku oświadczenie, w którym poinformował, że nie będzie się ubiegał o dalsze sprawowanie funkcji prezesa zarządu w kolejnej kadencji. - Zbiegło się to także z informacją o niewypłaceniu dywidendy za rok 2016. Spowodowało to ponad 5-procentowy spadek notowań Aliora, którego cena akcji spadła z 66,49 zł 1 czerwca do 62,80 zł w momencie otwarcia giełdy 2 czerwca.

 

Jak skomentowała Paulina Cegiełka z Solution One FIZ powyższy spadek notowań pokazał jak mocno marka Alior Banku utożsamiana jest z jej twórcą, który od powstania banku nieprzerwanie sprawował funkcję prezesa zarządu i był uważany za wizjonera na rynku bankowym. Alior Bank pojawił się na rynku polskim w listopadzie 2008 roku, natomiast na giełdzie zadebiutował w grudniu 2012 roku.

- Notowania rozpoczęły się po kursie 59,50 zł, co było ceną o 4,4 proc. wyższą od emisyjnej. W marcu 2014 roku akcje Alior Banku stały się częścią indeksu WIG20 (WIG20, 2330.72 -0.41 proc., News). Notowania Aliora sięgały kilka razy nawet 100 zł za akcję, ale te czasy bank ma już za sobą. Obecnie cena akcji wynosi 66,50 zł. Co prawda, od początku roku cena akcji wzrosła o ponad 22 proc., ale ostatni miesiąc to ponad 10-procentowy spadek notowań - zaznaczyła Cegiełka.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Trudne zadanie przed nowym zarządem Alior Banku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA