×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Trójmiasto będzie gospodarzem 11. edycji ABSL Summit

  • Autor: PAP/RAF
  • 28 lut 2020 6:47

Trójmiasto będzie gospodarzem 11. edycji ABSL Summit. Wydarzenie, które zgromadzi prelegentów i ekspertów biznesowych z całego świata odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2020 r. w Amber Expo w Gdańsku.

Trójmiasto będzie gospodarzem 11. edycji ABSL Summit
Trójmiasto będzie gospodarzem 11. edycji ABSL Summit. (Fot. facebook.com/absl.poland)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • - Mamy nadzieję, że organizacja szczytu w Gdańsku pozwoli na zaprezentowanie Pomorza, jako doskonałego miejsca dla rozwoju przedsiębiorczości i zaplanowania ścieżki kariery zawodowej - mówił wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski.
  • - Poszukujemy nowych talentów, nie wyłączając imigrantów, których co raz więcej przybywa do Polski. Dane pokazują, że w 2050 roku na Pomorzu będziemy mieli deficyt 300 tys. miejsc pracy. Dlatego asymilacja imigrantów jest również naszym celem - dodał.
  • Program konferencji ABSL Summit będzie obejmował trzy ścieżki tematyczne: ludzie, biznes i technologie, które - jak mówił wiceprezes ABSL Janusz Dziurzyński - mają zachęcić usługodawców do przemyśleń na temat zmian zachowań i postaw społecznych.

W trakcie szczytu uczestnicy przedstawią swoje wizje przyszłości globalnej gospodarki opartej na koncepcji zrównoważonego rozwoju i wynikające z tego konsekwencje dla biznesu.

Oficjalnymi partnerami ABSL Summit 2020 jest Samorząd Województwa Pomorskiego, władze Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Invest in Pomerania, czyli inicjatywa non-profit, której zadaniem jest przyciąganie inwestorów i potencjalnych pracowników do regionu.

W czwartek (27 lutego) na stadionie Energii w Gdańsku odbył się briefing prasowy, na którym przedstawiono główne idee i założenia współpracy strategicznej w sektorze nowoczesnych usług biznesowych.

- Mamy nadzieję, że organizacja szczytu w Gdańsku pozwoli na zaprezentowanie Pomorza, jako doskonałego miejsca dla rozwoju przedsiębiorczości i zaplanowania ścieżki kariery zawodowej. Wkrótce osiągniemy 1 mln powierzchni kwadratowej profesjonalnych pomieszczeń biurowych oferowanych dla biznesu. Jesteśmy jednym z ośrodków, które w skali kraju rozwijają się najbardziej dynamicznie - mówił podczas konferencji wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski.

Czytaj też: Inteligencja emocjonalna słabą stroną polskich menedżerów

Dodał, że samorządowcy chcą przyciągnąć do Trójmiasta wykwalifikowanych pracowników z całego świata.

- Poszukujemy nowych talentów, nie wyłączając imigrantów, których co raz więcej przybywa do Polski. Dane pokazują, że w 2050 roku na Pomorzu będziemy mieli deficyt 300 tys. miejsc pracy. Dlatego asymilacja imigrantów jest również naszym celem - mówił Byczkowski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Trójmiasto będzie gospodarzem 11. edycji ABSL Summit

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA