×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Trochę są firmami, a trochę nie są. Zmiany w przepisach dużo by im pomogły

Organizacje charytatywne potrzebują długofalowego finansowania, a także preferencji podatkowych i ulg dla biznesu zachęcających do stałej, a nie jedynie doraźnej pomocy - podkreślali uczestnicy debaty "Pomagamy skutecznie” podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Trochę są firmami, a trochę nie są. Zmiany w przepisach dużo by im pomogły
Skuteczne pomaganie wymaga odpowiednich środków - podkreślali uczestnicy debaty "Pomagamy skutecznie" (fot. Hannah Busing/Unsplash)
REKLAMA
  • Polskie organizacje pomocowe w czasie pandemii koronawirusa, a także wojny na Ukrainie zdobyły niebywałe doświadczenie, które teraz wykorzystują w codziennej pracy - mówili uczestnicy debaty "Pomagamy skutecznie", która miała miejsce podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
  • Najważniejsze w prowadzeniu działalności charytatywnej jest znalezienie modelu zapewniającego długofalowe finansowanie - podkreślali.
  • Prowadzenie organizacji charytatywnych byłoby w Polsce łatwiejsze, gdyby doszło do zmian w prawie, o które od lat apelują reprezentanci tego środowiska.
  • W debacie uczestniczyli przedstawiciele takich organizacji jak Polska Akcja Humanitarna, UNICEF Polska, Fundacja Wolne Miejsce i Fundacja Dorastaj z Nami, a także biznesmeni zaangażowani w działalność charytatywną.

Uczestnicy debaty "Pomagamy skutecznie", która odbyła się podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego, mówili o trudnościach, jakie napotykają w prowadzeniu organizacji pomocowych w Polsce, i rozwiązaniach, których wprowadzenie mogłoby ułatwić ich działalność.

Zobacz całą debatę "Pomagamy skutecznie":

Znalezienie odpowiedniego modelu finansowania to duże wyzwanie dla organizacji charytatywnych

Wyzwaniem dla organizacji pomocowych działających w Polsce jest znalezienie modelu, który zapewniałby długofalowe finansowanie, mówiła prezeska Fundacji Dorastaj z Nami Magdalena Pawlak.

Prezeska zarządu Fundacji Dorastaj z Nami Magdalena Pawlak. Fot. PTWP
Prezeska zarządu Fundacji Dorastaj z Nami Magdalena Pawlak. Fot. PTWP

- Długo myśleliśmy, jak stworzyć model fundraisingowy i postanowiliśmy, że będziemy się opierać tylko na finansowaniu ze strony biznesu i osób indywidualnych, pół na pół. Żeby powstał sensowny system finansowania, tak jak w biznesie, trzeba stworzyć pewien mechanizm, żeby pieniądze mogły całym strumieniem wpływać do fundacji. W tej chwili mamy 10 tys. darczyńców indywidualnych. Dwie osoby są w stanie obsługiwać tych darczyńców. To wymagało postawienia pewnej struktury. Organizacjom pomocowym trudno jest znaleźć finansowanie na budowanie struktury, która pomoże im długofalowo się utrzymać - mówiła Pawlak.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Trochę są firmami, a trochę nie są. Zmiany w przepisach dużo by im pomogły

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA