×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Transformacja w Work Service się opłacała? Spółka podała wyniki

  • Justyna Koc
    jk
  • 29 lis 2017 11:33

Ostatnie trzy kwartały to czas znaczącej transformacji grupy Work Service, zarówno w zakresie struktury, jak i modelu biznesowego. Jak zmiany odbiły się na wynikach spółki?

Transformacja w Work Service się opłacała? Spółka podała wyniki
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Po 9 miesiącach 2017 roku grupa kapitałowa Work Service wypracowała ponad 1,975 mld zł przychodów z zyskiem operacyjnym na poziomie niemal 52 mln złotych.

• Wyniki działalności kontynuowanej wskazują na 11 proc. wzrost zarówno przychodów, jak i zysku ze sprzedaży – komentuje Maciej Witucki, prezes Work Service.

W ciągu ostatnich 9 miesięcy grupa kapitałowa Work Service wypracowała ponad 1,975 mld zł przychodów, co stanowiło wynik o niemal 8,5 proc. wyższy niż przed rokiem (wyniki z działalności zaniechanej i kontynuowanej). W tym samym okresie wynik operacyjny grupy Work Service wyniósł 51,9 mln złotych, a EBTIDA wyniosła 64,5 mln złotych. Z kolei zysk spółki spada.

Należy jednak zaznaczyć, że w ostatnich miesiącach wyraźnie zmienił się skład grupy, za sprawą sprzedaży spółek rosyjskich, a także Grupy IT Kontrakt. W efekcie bardziej porównywalne wyniki biznesowe pokazują dane dotyczące działalności kontynuowanej, ponieważ zestawiają one obecnie działające w grupie podmioty w stosunku do ich wyników z ubiegłego roku.

– Wyniki działalności kontynuowanej wskazują na 11 proc. wzrost zarówno przychodów, jak i zysku ze sprzedaży. Z kolei EBIT i EBTIDA rosną odpowiednio w tempie niemal 16 proc. i 14 proc. To pokazuje, że biznes, z którym będziemy wchodzić w nowy rok i nową strategię, ma solidne fundamenty oraz perspektywy do dalszego dynamicznego rozwoju – komentuje Maciej Witucki, prezes Work Service.

Strategiczne założenia finansowe

Wyznaczając swoje cele finansowe na lata 2018-2020, grupa Work Service przedstawiła również założenia dotyczące efektywności kosztowej oraz rentowności aktywów i kapitału. Główny cel to utrzymanie dwucyfrowego poziomu wzrostu przychodów przy osiągnięciu rentowności na poziomie wyższym niż średni dla branży do końca roku obrotowego 2020. Dlatego już w 2018 roku Work Service zamierza w istotny sposób zmniejszyć zadłużenie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Transformacja w Work Service się opłacała? Spółka podała wyniki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA