×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tradedoubler, Bibby Financial Services oraz Johnson & Johnson wiedzą, jak dbać o pracowników i ich rodziny

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • Opublikowano: 15 sty 2021 8:54

Tradedoubler, Bibby Financial Services oraz Johnson & Johnson. Te trzy firmy zostały laureatami w konkursie Firma Przyjazna Rodzinie/Firma Przyjazna Człowiekowi. Zostały docenione m.in. za 6 godzinny dzień pracy, dodatkowe dni urlopów macierzyńskich i tacierzyńskich, budżet partycypacyjny czy równe traktowanie bez względu na status rodzinny.

Tradedoubler, Bibby Financial Services oraz Johnson & Johnson wiedzą, jak dbać o pracowników i ich rodziny
Johnson & Johnson został laureatem w kategorii firm dużych (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Organizator konkursu, Instytut Humanites, zakończył trwający sześć miesięcy proces oceny firm i wyłonił laureatów.
  • W ten sposób zostali wyróżnieni pionierzy, którzy wiedzą, jak prowadzić firmę, by w praktyce udało się zachować work-life balance.
  • Jak podkreślają organizatorzy, nagrodzone firmy wyszły poza utarte schematy i pokazały kompleksowe podejście do człowieka.

W czteroetapowym procesie Instytut Humanites oceniał strategiczne podejście do polityki zatrudnienia i rozwoju dobrostanu pracowników, rozwiązania dotyczące elastycznej organizacji pracy, wspierające integrację życia rodzinnego i zawodowego jak również wsparcie dla pracowników bez zobowiązań rodzinnych i takich, którzy sprawują opiekę nad osobami starszymi, a także podejście firm do procesów reorganizacji np. w wyniku pandemii. Jest to wyraźny sygnał o tym, jak dziś szczególnie ważne jest docenienie człowieka i otwarcie się na jego potrzeby.

- Dużo mówi się dziś o kulturze wellbeingu/dobrostanu, ale głównie tylko w kontekście architektury przestrzeni biura, kolorowych ścian i owoców w kuchni. Wellbeing przede wszystkim wymaga tworzenia długoterminowych strategii w zakresie budowy kultury organizacyjnej uwzględniającej wielowymiarowe podejście człowieka we wszystkich jego rolach życiowych. Zwłaszcza, że tempo zmian technologicznych nie sprzyja zdolności człowieka do tak szybkiej adaptacji - tłumaczy Zofia Dzik, innowator i prezes Instytutu Humanites, organizatora konkursu.

Jak dodaje, w dzisiejszych czasach, w czasach nadmiaru to poczucie sensu jest jedną z najbardziej poszukiwanych wartości.

- Konkurs na firmę Przyjazną Rodzinie/Firmę Przyjazną Człowiekowi ma na celu wyróżnienie tych pracodawców, którzy patrzą szeroko, dostrzegają wagę dobrze funkcjonującej rodziny dla całego ekosystemu społecznego i wiedzą, że są zwyczajnie jego częścią i mają na niego duży wpływ - podsumowuje.

Najlepsza trójka

Wyróżnione zostały trzy firmy w kategoriach uzależnionych od liczby pracowników.

Tradedoubler (kategoria firm małych, do 50 pracowników) - za szczególnie innowacyjne rozwiązania dla pracowników, takie jak Projekt Smart Working, elastyczny czas pracy oraz wiele działań wyprzedzających trendy, np. w zakresie podejścia do pracy zdalnej. Zarząd kładzie duży nacisk na dużą elastyczność pracy w wielu wymiarach dbając nie tylko o pracowników, ale również o ich bliskich.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tradedoubler, Bibby Financial Services oraz Johnson & Johnson wiedzą, jak dbać o pracowników i ich rodziny
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA