PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

To teraz największe wyzwanie dla zarządów firm. Są niedociągnięcia

  • Autor: PAP/JP
  • 12 wrz 2022 11:05

Wykorzystanie technologii w celu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej jest kluczowym wyzwaniem dla przedstawicieli zarządów firm w Polsce i na świecie - wskazano w raporcie firmy doradczej Deloitte. Dodano, że wśród priorytetów jest inwestowanie m.in. w analitykę danych.

To teraz największe wyzwanie dla zarządów firm. Są niedociągnięcia
45 proc. członków zarządów i 41 proc. dyrektorów uważa, że kadra kierownicza wystarczająco angażuje się w kwestie technologiczne (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Uczestnicy badania wskazali główne zagadnienia mające wpływ na skuteczny nadzór nad kwestiami technologicznymi.
  • "Badanie ujawniło lukę między rosnącym zapotrzebowaniem na większe zrozumienie i zaangażowanie w zagadnienia technologiczne, a obecnymi aktywnościami zarządów w tym zakresie" - wskazał cytowany w poniedziałkowej informacji Daniel Martyniuk z Deloitte.
  • Z raportu wynika też, że 45 proc. członków zarządów i 41 proc. dyrektorów uważa, że kadra kierownicza wystarczająco angażuje się w kwestie technologiczne.

"Choć 85 proc. prezesów ocenia, że ich firmy w okresie pandemii przyspieszyły digitalizację, badanie przedstawicieli zarządów i dyrektorów korporacji ujawnia niedoinwestowanie w technologię i luki w ich zaangażowaniu w transformację cyfrową" - stwierdzono w opublikowanym w poniedziałek raporcie Deloitte "Digital frontier: A technology deficit in the boardroom".

Z raportu wynika też, że 45 proc. członków zarządów i 41 proc. dyrektorów uważa, że kadra kierownicza wystarczająco angażuje się w kwestie technologiczne.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Cyfryzacja w Polsce poniżej średniej. Firmy mają jednak duży potencjał

Jednocześnie ponad 80 proc. ankietowanych było przynajmniej w pewnym stopniu przekonanych o swoich możliwościach zrozumienia, weryfikacji i dyskusji o strategii oraz programie technologicznym w swoich organizacjach. Z kolei mniej niż połowa członków zarządów (45 proc.) i dyrektorów (41 proc.) uważa, że zarządy zapewniają wystarczający nadzór nad kwestiami technologicznymi. Przeciwnego zdania jest odpowiednio: 41 proc. i 27 proc. badanych.

"Badanie ujawniło lukę między rosnącym zapotrzebowaniem na większe zrozumienie i zaangażowanie w zagadnienia technologiczne, a obecnymi aktywnościami zarządów w tym zakresie" - wskazał cytowany w poniedziałkowej informacji Daniel Martyniuk z Deloitte.

Firmy za bardzo polegają na ludziach od IT

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: To teraz największe wyzwanie dla zarządów firm. Są niedociągnięcia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA