×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

To nieprawda, że Polacy nie lubią spotkań w pracy. Co wtedy robią, to inna kwestia

  • jk
  • 21 mar 2023 13:45

Prawie połowie Polaków podczas spotkań w pracy zdarza się zajmować się czymś innym, a 27 proc. w ogóle nie widzi ich sensu. Nie znaczy to jednak, że pracownicy wyjątkowo nie cierpią spotkań - 62 proc. przyznaje, że je lubi. Takie wnioski płyną z badania serwisu LiveCareer.pl.

To nieprawda, że Polacy nie lubią spotkań w pracy. Co wtedy robią, to inna kwestia
62 proc. pracowników przyznało, że lubi spotkania w pracy (Fot. Jason Goodman/Unsplash)
REKLAMA
  • Większość badanych (69 proc.) twierdzi, że głównie bierze udział w spotkaniach na żywo. U 13 proc. przeważają spotkania online, a 18 proc. ma po równo spotkań online i na żywo.
  • 62 proc. pracowników przyznało, że lubi spotkania w pracy. Z drugiej strony, prawie 1/4 stwierdziła, że przez nie są mniej produktywni. Z kolei 21 proc. ankietowanych mówi, że muszą pracować po godzinach ze względu na zbyt dużą liczbę spotkań.
  • Chociaż ponad 1/4 ankietowanych uważa, że spotkania są nudne, 75 proc. twierdzi, że jest w stanie uważnie słuchać przez cały czas ich trwania.

67 proc. uczestników badania przeprowadzonego przez Pracuj.pl w 2021 roku uczestniczyło w spotkaniach online i telekonferencjach. Większość badanych oceniło je pozytywnie, choć 80 proc. uczestników tego typu wydarzeń odnotowało podczas nich problemy techniczne. Nowa forma kontaktu swoją szybko rosnącą popularność zdobyła trochę z przymusu, społeczna izolacja była podyktowana wprowadzeniem procedur bezpieczeństwa związanych z pandemią koronawirusa COVID-19.

Na żywo, online czy hybrydowe - jakie spotkania lubią pracownicy?

Co istotne, doświadczenia pracy zdalnej w czasie pandemii nie sprawiły, że polscy pracownicy zawodowe spotkania przenieśli do świata online. Jak wynika z badania Indeks Mail 2022, nadal większość pracowników (54 proc.) woli uścisnąć dłoń swojemu partnerowi biznesowemu i spojrzeć mu w oczy niż połączyć się z nim, klikając w odpowiedni link.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: To nieprawda, że Polacy nie lubią spotkań w pracy. Co wtedy robią, to inna kwestia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA