×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

To jedyna taka fabryka w Europie. Jak szukają pracowników?

Fabryka TPV składa w Polsce telewizory marki Philips. O koordynacji tak wielkiego zakładu i o wyzwaniach polskiego rynku pracy PulsHR.pl rozmawia z Franzem Jursą, dyrektorem zarządzającym fabryki w Gorzowie Wielkopolskim.

To jedyna taka fabryka w Europie. Jak szukają pracowników?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Franz Jursa jest przekonany, że sukces, jaki od 2008 r. udało się osiągnąć w Gorzowie, zawdzięcza odpowiedniej kadrze.
 • Fabryka składa obecnie pełną gamę telewizorów marki Philips dystrybuowanych na Europę.
 • Dyrektor mówi także o rosnących wymaganiach Ukraińców, których zatrudnia od kilku lat, czy o scenariuszu spowolnienia gospodarczego.

Jak współpracuje się z tak rozpoznawalną marką jak Philips?

Franz Jursa, dyrektor zarządzający fabryką TPV w Gorzowie Wielkopolskim: - Co odróżnia markę klasy A od marki klasy B czy C? B i C minimalizują koszty. Różnicę buduje dążenie do jakości. Nasza fabryka jest blisko rynku niemieckiego. To najlepszy weryfikator. Jeśli zadowolisz Niemca, zadowolisz wszystkich klientów w Europie. Dlatego walczymy o jakość dla naszego kontrahenta, jakim jest Philips.

Tak złożony organizm, jak fabryka TPV, wymaga - jak sam pan stwierdza - "ludzi na właściwym miejscu". Jak oceniacie polski rynek pracy? Jak szukacie zwłaszcza liderów zespołów?

- Staramy się zapewnić sobie kadrę choćby przez współpracę z uczelniami wyższymi w Polsce. Współpracujemy z uczelniami w Szczecinie i Poznaniu.

Czytaj też: To ich będą poszukiwać pracodawcy. Rynek rozkwita

Nauczyłem się przez 10 lat pracy w Polsce korzystać z łowców talentów. Nie zawsze rekrutacja kończyła się ofertą pracy po pierwszej rozmowie. Na kluczowe stanowiska przeprowadzamy długie poszukiwania z wieloma kandydatami. Pięć, sześć osób to norma. Zawężamy grono do trzech osób, które ponownie zapraszamy na rozmowę.

Jak wygląda natomiast rynek pracy operatorów, osób montujących u was telewizory?

- Polski rynek pracy przez 5 lat bardzo się zmienił. O tym nie muszę przekonywać. W przeszłości przychodzili do nas operatorzy, których przysposobiliśmy do pracy na linii montażowej. Po miesiącach ich pracy bywało, że zmieniali stanowisko w naszej fabryce. Postępowało to dość powoli. Teraz? Zdarza się, że pracownik sprawdzi oferty pracy na telefonie komórkowym i... 50 lub 100 zł różnicy zmienia jego miejsce pracy. To pracownicy, których nazywam skoczkami.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: To jedyna taka fabryka w Europie. Jak szukają pracowników?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Taki jeden 2020-03-24 16:43:21

  Koronawirus szaleje na świecie a dyrektor po trupach dąży bo fabryka pracowała cały czas mimo zagrożenia koronawirusem w fabryce a pracuje tu 1800 osób!!!

 • czing czang czong 2020-03-09 15:52:36

  UWAGA KORONAWIRUS W TPV GORZÓW!!!

 • Nieodrealniony 2019-11-08 07:57:40

  Same bzdury. Propaganda sukcesu. Prawda kończy się na zdaniu o końcowym wyborze trzech z wyselekcjonowanych pięciu sześciu i wybranym jednym z tych trzech. Dalej artykuł Sponsorowany zakładu i obecnej władzy.

 • Wolf 3 2019-11-08 07:53:12

  Kiepsko płacą to i z ludźmi mają kłopoty niech zaczną płacić to i kadrę będą mieli i na ukraincach polegać nie będą musieli.

 • Olaf 2019-11-08 07:39:52

  Zadowolić Niemca a któż to jest znawca czy wykładnia jakości ot mi porównanie tylko z Niemcem w hu_hu nie polecą jak z polskim klientem i tu tylko widzę obawy producenta.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA