Tesco próbuje odbudować swoją pozycję w Wielkiej Brytanii. Przeszkoli 6 tys. pracowników

Tesco wdraża plan, który ma poprawić jej wizerunek, odbudować zaufanie i zwiększyć konkurencyjność w Wielkiej Brytanii. Jednym z elementów planu jest przeszkolenie 6 tys. pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tesco próbuje odbudować swoją pozycję w Wielkiej Brytanii. Przeszkoli 6 tys. pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

10 gru 2014 8:59


Centrala Tesco poinformowała, że w ostatnich tygodniach wdrożono nowe zasady i procedury, które będą regulowały działalność dochodową Grupy, kwestię inwestowania w akcje oraz poprawę oferty skierowanej do klientów. Już teraz wiadomo, że zysk za rok obrotowy kończący się w lutym 2015 r. nie przekroczy 1,4 mld funtów.

Nowe podejście handlowe będzie wspierać budowanie silniejszych długoterminowych relacji z dostawcami, z korzyścią dla klientów.

Czytaj też: Były prezes Tesco w Polsce zamieszany w aferę finansową w spółce

Ponadto, sieć zainwestowała w szkolenia ponad 6 tys. pracowników, zwiększyła dostępność produktów na najważniejszych liniach i zainwestowała w ceny.

Na 8 stycznia grupa zapowiedziała udzielenie dalszych szczegółów na temat planu inwestycyjnego. Grupa podkreśla, że ważne są dla niej przede wszystkim: poprawa konkurencyjności na rodzimym rynku, wzmocnienie bilansu oraz odbudowanie zaufania i zagwarantowanie przejrzystości.

Przypomnijmy, 22 września 2014 r. Tesco poinformowało o tym, że zawyżyło oczekiwany zysk w pierwszym półroczu bieżącego roku fiskalnego o 250 mln funtów. Na wiadomość o tym akcje Tesco natychmiast potaniały o ok. 10 proc. Ogółem w ciągu ostatniego roku kurs akcji Tesco na giełdzie w Londynie zmalał o ok. 50 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.