×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Opieka pocovidowa dla pracowników. Trend, który nabiera na sile

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 22 kwi 2021 15:30

Od początku wybuchu pandemii COVID-19 wirusa z Wuhan "złapało" 2 731 256 osób, zaś 2 380 787 wyzdrowiało. W tej grupie sporą część stanowią pracownicy. Jak wspierać tych, którzy z wirusem wygrali?

Opieka pocovidowa dla pracowników. Trend, który nabiera na sile
W naszym kraju od początku trwania pandemii COVID-19 stwierdzono u 2 731 256 osób, wyzdrowiało 2 380 787, zaś 64 168 zmarły (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Obecnie walczymy z trzecią falą pandemii koronawirusa. W sumie od 4 marca ubiegłego roku w Polsce na COVID-19 zachorowało 2 731 256 osób.
  • Jak w połowie marca podało Ministerstwo Zdrowia, w tej odsłonie głównym źródłem zachorowań są zakłady pracy, a ofiarami wirusa pracownicy.
  • Choć wiele osób przechodzi zarażenie wirusem łagodnie lub bezobjawowo, coraz więcej z nich zmaga się później z dotkliwymi powikłaniami. Firmy mogą pomóc im pokonać te problemy.

- Zakład pracy jest dominującym miejscem w generowaniu nowych zakażeń; to bardzo ważne, by tam, gdzie to możliwe, przechodzić na pracę zdalną - mówił w marcu minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaznaczał, że z danych resortu zdrowia wynika, że dochodzi w nich aż do 50 proc. zachorowań. W sumie w naszym kraju od początku trwania pandemii COVID-19 stwierdzono u 2 731 256, wyzdrowiało 2 380 787, zaś 64 168 zmarły (stan na 22 kwietnia).

Grafika: gov.pl
Grafika: gov.pl

Ostatnie miesiąca spowodowały, że oczekiwania pracowników wobec pracodawców uległy zmianie. Jednym z priorytetów stało się odpowiednie dbanie o zdrowie pracowników.

– Pandemia koronawirusa wyraźnie zweryfikowała potrzeby pracowników i ich oczekiwania wobec pracodawców. Myśląc o benefitach, na pierwszym miejscu stawiamy obecnie zdrowie i możliwość otrzymania prywatnej opieki medycznej zarówno dla siebie, jak i członków swojej rodziny. Wyraźną potrzebą stają się coraz częściej pakiety zawierające badania pocovidowe i w razie wskazań lekarza rehabilitację pocovidową, która jest coraz bardziej pożądana, a wciąż trudno dostępna – mówi Tomasz Lewandowski, kierownik marketingu w Centrum Medycznym CMP.

Konsekwencje po zakażeniu 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Opieka pocovidowa dla pracowników. Trend, który nabiera na sile

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA