PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ten problem nabiera na sile. Szefowie go ignorują i to duży błąd

  • KDS
  • 10 paź 2022 13:55

Długie zwolnienia lekarskie, wolniejsze wykonywanie zadań czy brak zaangażowania – to znaki, że w życiu pracownika może dziać się coś złego. Dla pracodawców jest to trudna sytuacja. Przypadający 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to dobra okazja, by nagłośnić problem.

Ten problem nabiera na sile. Szefowie go ignorują i to duży błąd
Na świecie 53,26 proc. pracowników przyznaje, że ich praca cierpi z powodu złego stanu psychicznego (fot. Unsplash/Magnet.me)
REKLAMA
  • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzimy od 1992 roku. Święto zostało ustanowione przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego.
  • Na świecie 53,26 proc. pracowników przyznaje, że ich praca cierpi z powodu złego stanu psychicznego. W Polsce takiego zdania jest 43,96 proc. zatrudnionych.
  • Mimo że problem jest poważny jak nigdy wcześniej, wielu przełożonych nie podchodzi do niego tak, jak powinno.

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kamieniu Pomorskim, już przed pandemią w 2019 r. szacowało się, że jedna na osiem osób na świecie żyła z zaburzeniami psychicznymi. Ostatnie wydarzenia wokół nas - pandemia czy wojna w Ukrainie - spowodowały, że problem ten jest wyraźny jak nigdy wcześniej. Dotyczy też pracowników, którzy muszą mierzyć się z trudną sytuacją gospodarczą i jej negatywnymi konsekwencjami.

Jak wynika z badania „People at Work 2022: A Global Workforce” firmy ADP, w skali globalnej 53,26 proc. pracowników przyznaje, że ich praca cierpi z powodu złego stanu psychicznego. W Polsce takiego zdania jest 43,96 proc. zatrudnionych.

Gorsze samopoczucie psychiczne przekłada się na wyniki w pracy

Warto pamiętać, że czas, który spędzamy w pracy, to tak naprawdę większość naszego życia, dlatego troska o dobre zdrowie psychiczne jest bardzo istotna. Niestety „przyznanie się” do problemów psychologicznych to wciąż dla wielu osób temat tabu, choć przez pandemię nieco lepiej się z nim oswoiliśmy. Często ciężko nam rozmawiać o depresji czy zaburzeniach lękowych z rodziną czy przyjaciółmi. Swobodne rozmawianie o tym w pracy jest więc jeszcze trudniejsze. 

W skali globalnej 53,26 proc. pracowników przyznaje, że ich praca cierpi z powodu złego stanu psychicznego. W Polsce takiego zdania jest 43,96 proc. zatrudnionych. fot. Shutterstock
W skali globalnej 53,26 proc. pracowników przyznaje, że ich praca cierpi z powodu złego stanu psychicznego. W Polsce takiego zdania jest 43,96 proc. zatrudnionych. fot. Shutterstock
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ten problem nabiera na sile. Szefowie go ignorują i to duży błąd

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA