Technologie mobilne dadzą dobrze zarobić. Już programista bez doświadczenia może liczyć na 6 tys. zł miesięcznie

– Programiści stanowią jedną z nielicznych grup zawodowych, w której od wielu lat utrzymuje się rynek pracownika i najbardziej konkurencyjne zarobki. Jednak to programiści aplikacji mobilnych mogą liczyć na najszybciej rosnące wynagrodzenie – podkreśla Karolina Waszkiewicz, konsultant Antal IT Services.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Technologie mobilne dadzą dobrze zarobić. Już programista bez doświadczenia może liczyć na 6 tys. zł miesięcznie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

25 lis 2014 14:50


Obecnie trudno jest sobie wyobrazić dobrze prosperującą firmę, która nie korzystałaby z zastosowań systemów i aplikacji mobilnych. – Podstawowym założeniem idei mobilności jest szeroko rozumiana optymalizacja czasu, pieniędzy i kapitału ludzkiego, które bezpośrednio wpływają na wzrost korzyści dla firmy. W dobie społeczeństwa informacyjnego, mobilność stała się więc kluczem do sukcesu – dodaje Waszkiewicz.

Jak zwracają uwagę konsultanci Antal IT Services, ogromny wpływ na decyzję o podjęciu pracy w obszarze technologii mobilnych ma możliwość realizacji zadań według indywidualnych potrzeb i predyspozycji pracownika.

Praca etatowa na podstawie umowy o pracę, współpraca na zasadzie B2B, czy też praca zdalna, pozwalają na podjęcie zatrudnienia na dogodnych dla siebie warunkach – podkreśla Waszkiewicz.

Czytaj też: Rola kobiet w świecie IT coraz większa

Konsultantka Antal IT Services zwraca także uwagę, że praca zdalna, dając możliwość współpracy z klientami zagranicznymi, w większości wypadków wiąże się ze wzrostem wynagrodzenia. Dodaje również, że wybór konkretnej technologii na której się pracuje ma także niebagatelne znaczenie na poziom zarobków.

– Android jest obecnie najczęściej wybieraną platformą przez polskich programistów, natomiast iOS, mimo mniejszej popularności, jest lepiej opłacany – stwierdza konsultant Karolina Waszkiewicz.

Czytaj też: Aplikacje mobilne pomagają w pracy. Sięga po nie coraz więcej osób

Konsultanci Antal IT Services zaznaczają, że nie tylko coraz więcej absolwentów kierunków informatycznych wybiera ścieżkę kariery związaną z technologiami mobilnymi. Zdarza się również, że osoby specjalizujące się w zupełnie innym obszarze IT podejmują decyzję o zmianie kierunku rozwoju, stając się tym samym specjalistami tworzącymi rozwiązania na system Android bądź iOS.

– Zawód programisty technologii mobilnych jest niezwykle wymagający. Naturalnie trzeba posiadać twarde kompetencje np. z zakresu programowania. Jednak osoby które wybierają tę drogę, z jednej strony powinny charakteryzować się skrupulatnością, precyzją oraz cierpliwością, z drugiej zaś, co jeszcze ważniejsze: innowacyjnością, kreatywnością oraz umiejętnością myślenia poza schematami tzw. thinking out of the box. Specjaliści, którzy łączą w sobie wszystkie te cechy mają ogromne możliwości rozwoju oraz zdobywania doświadczenia – zaznacza Waszkiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.