PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Mobilny pracownik w 2019 r., czyli wnioski z badania Panasonic

Nowe badania przeprowadzone na zlecenie firmy Panasonic sprawdzały, jak internet rzeczy, zarządzanie dużymi ilościami danych i inne trendy technologiczne wpłyną na pracę.

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 20 lut 2019 9:42
Mobilny pracownik w 2019 r., czyli wnioski z badania Panasonic
W obszarze sprzętu IT badani uznali, że kluczowe są poprawa bezpieczeństwa urządzeń i danych, większa moc obliczeniowa, lepsza pamięć sprzętu. (fot. pixabay.com)
REKLAMA
  • Na zlecenie Panasonic zbadano opinie pracowników, którzy odpowiadają za techniczne strony przedsiębiorstw, za serwery, infrastrukturę i narzędzia do komunikacji.
  • Wniosek główny z badań mówi, że aby pracownicy mogli wykorzystać potencjał technologii firmy muszą dostosować do zmian wykorzystywane przez nich urządzenia.
  • Drugie w kolejności jest bezpieczeństwo, na które także coraz bardziej zwraca się uwagę.

Osoby odpowiedzialne za zakup rozwiązań IT dla firm zostały poproszone o wskazanie trendów technologicznych, które w najbliższych miesiącach będą najistotniejsze z punktu widzenia pracowników mobilnych. Ankietowani najczęściej wymieniali Big Data (52 proc.), IoT (51 proc.) oraz technologie sensoryczne (41 proc.), np. czujniki atmosferyczne, temperatury i biologiczne.

Czynniki motywujące do wdrożenia nowych technologii to przed wszystkim chęć zwiększenia produktywności, usprawnienia procesów biznesowych i ograniczenia kosztów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nabywcy urządzeń mobilnych uznali, że najbardziej na nowych technologiach skorzystają działy IT. W drugiej kolejności wskazywano kadrę zarządzającą, która powinna czerpać korzyści przede wszystkim z Big Data, IoT i technologii smart ( np. smartwatche). Rzeczywistość wirtualna według ankietowanych sprawdzi się w sprzedaży, a drony w działach logistycznych. Z kolei zespoły R&D skorzystają głównie na rozszerzonej rzeczywistości, technologiach sensorycznych, rozwiązaniu blockchain i sztucznej inteligencji.

Procentowe odpowiedzi na kluczowe pytanie badania: Co będzie miało w tym roku największy wpływ na pracowników mobilnych i wykorzystywane przez nich urządzenia? (źródło: materiały prasowe)
Procentowe odpowiedzi na kluczowe pytanie badania: Co będzie miało w tym roku największy wpływ na pracowników mobilnych i wykorzystywane przez nich urządzenia? (źródło: materiały prasowe)
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mobilny pracownik w 2019 r., czyli wnioski z badania Panasonic

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA