×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Te firmy od lat działają całkowicie zdalnie. Mówią, co się nie sprawdza

W tych firmach pandemia w żaden sposób nie wpłynęła na organizację pracy. Dla UnAgency czy digitalk 16 marca był dla takim samym dniem jak poniedziałek tydzień, miesiąc czy rok wcześniej. Mogli oni obserwować inne spółki, które w pośpiechu wdrażały procedury i narzędzia do pracy zdalnej.


Te firmy od lat działają całkowicie zdalnie. Mówią, co się nie sprawdza
Pracę zdalną można podzielić na dwa typy – synchroniczną i asynchroniczną (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Pracę zdalną można podzielić na dwa typy – synchroniczną i asynchroniczną. To, który model się sprawdzi, zależy od rodzaju wykonywanej pracy.
  • W zespole pracującym zdalnie istotne są procedury - dzięki zasadom komunikacji wewnętrznej można uniknąć chaosu, z kolei praca zespołu będzie dużo bardziej efektywna.
  • Kolejna sprawa to elastyczność i zaufanie. Bez nich, według Adama Ostapińskiego, szefa UnAgency, praca zdalna nie ma sensu.

Agencji reklamowa UnAgency od samego początku istnienia, czyli od 2013 r., pracuje w trybie zdalnym. W tej chwili zespół liczy 11 pracowników plus kilka współpracujących w mniejszym zakresie. Początki nie były łatwe, ponieważ home office wybiegał wówczas poza standardy działania firm i wymagał zbudowania procedur, sposobu działania, przepływu informacji niemal od zera. Jak jednak podkreśla Adam Ostapiński, szef UnAgency, takie rozwiązanie było po prostu dużo tańsze.

- Biuro, dojazdy, sprzęt - to wszystko kosztuje i to niemało. Niższe koszty to niższe ceny, a za tym większa konkurencyjność usług – mówi w rozmowie z PulsHR.pl Adam Ostapiński. - Inną, mniej widoczną, ale jeszcze bardziej ważną walutą jest czas. Praca stacjonarna tego czasu pożera olbrzymie ilości, dodając do tego puste przebiegi nie tylko na dojazdach, ale i samym spędzaniu czasu w biurze. Zamiast tego ten dodatkowy czas możemy przeznaczyć po prostu na swoje zainteresowania, rodzinę albo spotkania ze znajomymi – dodaje.

Warto dodać, że obszar, w którym UnAgency się specjalizuje, a więc reklama online, umożliwia pracę z niemal każdego miejsca na świecie o dowolnej porze.

Również Artur Jabłoński od samego początku prowadzi agencję marketingową digitalk w trybie zdalnym. W tej chwili zespół tworzą 24 osoby. Taka decyzja zapadła, gdy rozpoczęły się poszukiwania osób do współpracy, a dostępność odpowiednich kandydatów na lokalnym rynku pracy była ograniczona.

- Bardzo frustrowało mnie, że muszę się ograniczać do zatrudniania osób, z którymi mogę spotkać się osobiście w biurze. Zadałem sobie pytanie, dlaczego mam nie zatrudnić osoby, która ma lepsze kompetencje i świetnie sprawdzi się przy danym projekcie, tylko dlatego, że mieszka 100 km dalej. Co więcej, dotychczas sam realizowałem współpracę na odległość, dlatego wiedziałem, że mój zespół będzie pracować w takim modelu. Tego rodzaju praca wymaga tylko komputera i sprawnego internetu – komentuje Artur Jabłoński w rozmowie z PulsHR.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Te firmy od lat działają całkowicie zdalnie. Mówią, co się nie sprawdza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA