PARTNERZY PORTALU

Tauron wydobycie rusza ze szczepieniami pracowników

  • km
  • 17 cze 2021 14:33

21 czerwca rozpoczną się szczepienia pracowników trzech zakładów górniczych Tauron Wydobycie. W akcji wezmą udział pracownicy kopalń, którzy zgłosili chęć zaszczepiania się, a także członkowie ich najbliższych rodzin.

Tauron wydobycie rusza ze szczepieniami pracowników
W zakładach górniczych należących do spółki nadal funkcjonują zaostrzone procedury bezpieczeństwa (fot. mat. pras.)
REKLAMA

- Szczepienia to realne wzmocnienie bezpieczeństwa załóg naszych zakładów górniczych i tym samym lokalnych społeczności, w których mieszkają pracownicy kopalń wraz z rodzinami. Konsekwentna realizacja działań profilaktycznych w Tauron Wydobycie od początku pandemii ograniczyła jej wpływ na funkcjonowanie zakładów górniczych spółki. Naturalną kontynuacją jest organizowana obecnie akcja szczepień - wyjaśnia Jacek Pytel, prezes zarządu Tauron Wydobycie. 

Od początku pandemii w zakładach górniczych spółki na ponad 6500 zatrudnionych przez kwarantannę przeszło 911 pracowników, a ponad 480 pracowników ma status ozdrowieńców.

W zakładach górniczych należących do spółki nieprzerwanie funkcjonują zaostrzone procedury bezpieczeństwa, związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Sytuację na bieżąco monitoruje działający w spółce Zespół ds. COVID-19, a regularne kontrole zasad sanitarnych w każdym z zakładów górniczych, przeprowadzają jego służby BHP oraz wyznaczeni pracownicy funkcyjni.

- Na terenie zakładów górniczych prowadzimy zarówno kampanię informacyjną z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia, jak i zachęcamy do szczepień. Wszystkie zakłady górnicze mają zapewnione środki higieny i dezynfekcji oraz instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki zdrowotnej – podkreśla Łukasz Deja, szef zespołu zarządza kryzysowego ds. COVID-19.

Firma prowadzi też regularną dezynfekcję klatek wyciągów szybowych, wagonów kolejek podziemnych i innych środków transportu załogi w podziemnych wyrobiskach górniczych oraz wyznaczonych miejscach na powierzchni zakładów górniczych. Ponadto uruchomiła specjalny numer telefonu, pod którym każdy może porozmawiać z profesjonalnym psychologiem i uzyskać wsparcie. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tauron wydobycie rusza ze szczepieniami pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA