Targi w Hanowerze: Resort rozwoju wesprze polskich uczestników

• Firmy, które chcą się wystawić na targach przemysłowych w Hanowerze mogą starać się o wsparcie Ministerstwa Rozwoju.
• We wtorek (11 października) Polska podpisała umowę z organizatorami targów, na mocy której będzie w kwietniu 2017 r. krajem partnerskim Hannover Messe.
• Jest to impreza uważana za największe tego typu wydarzenie na świecie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Targi w Hanowerze: Resort rozwoju wesprze polskich uczestników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

11 paź 2016 15:19


"Przewidujemy wsparcie dla polskich mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcieliby uczestniczyć w tych targach. Całym tym wparciem będzie zajmowała się Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, zarówno stroną logistyczną, jak i w ramach programu Go to Brand, który chcemy poświęcić w jednej z części przygotowaniu do targów hanowerskich. Przewidujemy konkurs dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, który pozwoli wesprzeć ich przygotowania i obecność na tych targach" - mówił we wtorek wiceminister rozwoju Paweł Chorąży, który sygnował umowę o partnerstwie z polskiej strony, podczas konferencji prasowej.

Jak poinformowało MR, przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o wsparcie na pokrycie części kosztów działań promocyjnych. Maksymalna wartość wydatków kwalifikowanych objętych wsparciem to 1 mln zł. Uruchomienie naboru wniosków zaplanowano na początek 2017 r. Finansowanie będzie pochodzić z Programu Inteligentny Rozwój.

Czytaj tez: Ministerstwo Rozwoju szykuje ułatwienia dla przedsiębiorców. Także w prawie pracy

Według organizatorów Hannover Messe to najważniejsze na świecie targi przemysłowe i globalny "hot spot" dla przemysłu 4.0 (cyfryzacji przemysłu). W kwietniu przyszłego roku oczekuje się w Hanowerze 6.5 tys. wystawców i ponad 200 tys. odwiedzających. Głównymi tematami wystawy są technika fabryczna i energetyczna: od innowacyjnych robotów przemysłowych poprzez programy sterujące procesami produkcyjnymi po technologie w dziedzinie wytwarzania i dystrybuowania energii. W ubiegłym roku partnerem były USA, dwa lata temu Indie.

Chorąży podkreślał, że dzięki temu, iż Polska będzie gościem specjalnym przyszłorocznych targów zyska m.in. większą widoczność przy organizacji różnych wydarzeń towarzyszących całej imprezie.

"Pozwala to pokazać pełniejszą ofertę, pokazać polskich przedsiębiorców. Kraj partnerski jest tak naprawdę najlepiej widoczny - to jest tak naprawdę i przestrzeń ekspozycyjna, która jest oddana do dyspozycji, to są wydarzenia specjalne pokazujące osiągnięcia poszczególnych gospodarek. Z naszej strony to jest również możliwość zachęcenia, przyciągnięcia tych polskich przedsiębiorstw, które za pewne nie wybrałyby się na targi. To jest wyzwanie dla nas jako partnera instytucjonalnego, partnera rządowego" - mówił.

Jak dodał wiceprezes Hannover Messe Marc Siemering, który podpisywał umowę o współpracy z Polską ze strony organizatorów targów, o ile w zeszłym roku wśród kilku tysięcy wystawców z całego świata było kilkadziesiąt polskich firm, to w 2017 r. organizatorzy liczą na podwojenie tej liczby i przyciągnięcie ok. 150 polskich wystawców.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.