PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

„Tarcza turystyczna” ma zacząć działać od jesieni

  • Autor: PAP/KDS
  • 11 wrz 2020 16:26

Tarcza turystyczna z pomocą dla branży turystycznej ma zacząć działać od jesieni - poinformowało w piątek Ministerstwo Rozwoju. Wcześniej Senat poparł ustawę z przepisami dotyczącymi turystyki.

„Tarcza turystyczna” ma zacząć działać od jesieni
Powstanie Turystyczny Fundusz Zwrotów przy Ubezpieczonym Funduszu Gwarancyjnym. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Mimo rządowej pomocy udzielonej na początku trwania pandemii firmy turystyczne nadal przechodzą duże trudności.
  • Aby pomóc branży turystycznej rząd wprowadził wydłużenia terminu zwrotów do 180 dni za niezrealizowane wycieczki oraz zamiany wycieczki na voucher na inne wydarzenie turystyczne w późniejszym terminie.
  • Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy powiedział, że największym problemem polskiej turystyki wyjazdowej jest niepewność jutra.

Zgodnie z przepisami ustawy, która wróci do Sejmu celem rozpatrzenia senackich poprawek, powstanie m.in. specjalny fundusz, w którym będą gromadzone pieniądze dla turystów i organizatorów wycieczek za odwołane imprezy turystyczne. Ustawa przewiduje też postojowe oraz zawieszenie składek ZUS dla całej branży turystycznej

"Powstanie Turystyczny Fundusz Zwrotów przy Ubezpieczonym Funduszu Gwarancyjnym, który będzie zwracał turystom pieniądze za odwołaną wycieczkę bezpośrednio na ich konto, przy kilkuprocentowym udziale firm turystycznych" - poinformowała w komunikacie wicepremier, Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak dodała, utworzony zostanie Turystyczny Fundusz Pomocowy do którego trafią środki - nie więcej niż 30 złotych - z każdej sprzedanej imprezy turystycznej.

"W ten sposób zgromadzimy na nim środki na zwroty za wydarzenia turystyczne, które się nie odbędą. Mimo rządowej pomocy udzielonej na początku trwania pandemii firmy turystyczne nadal przechodzą duże trudności. Aby pomóc branży turystycznej rząd wprowadził wydłużenia terminu zwrotów do 180 dni za niezrealizowane wycieczki oraz zamiany wycieczki na voucher na inne wydarzenie turystyczne w późniejszym terminie" - oświadczyła Emilewicz cytowana w komunikacie resortu.

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy powiedział natomiast, że największym problemem polskiej turystyki wyjazdowej jest niepewność jutra. "Ustanowienie Turystycznego Funduszu Pomocowego to wielka zmiana jakościowa i ewenement na skalę europejską. Jego powstanie to nuta optymizmu dla polskiej branży turystycznej" - ocenił wiceminister.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: „Tarcza turystyczna” ma zacząć działać od jesieni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA