×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Tarcza Branżowa dla firm. Będzie nowe wsparcie

  • Aneta Kaczmarek
    AKC/PAP
  • Opublikowano: 27 paź 2020 10:26

Zwolnienie ze składek ZUS, dodatkowe świadczenie postojowe, bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tys. zł dla mikrofirm oraz zwolnienie z opłaty targowej - to najnowszy, rządowy plan ratunku dla zamkniętych przez w związku z pandemią koronawirusa pod nazwą Tarcza Branżowa. Szczegółowe rozwiązania premier Mateusz Morawiecki przedstawił na wtorkowej (27 października) konferencji prasowej.

Tarcza Branżowa dla firm. Będzie nowe wsparcie
Mateusz Morawiecki (fot. Krystian Maj/KPRM)
REKLAMA
  • We wtorek, 27 października, odbyła prasowa prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, wiceprezesa Rady Ministrów, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusza Kościńskiego.
  • Tematem były działania pomocowe dla branż dotkniętych ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa.
  • Jak zapewnił Jarosław Gowin, rząd pracuje nad rozwiązaniami na kolejne miesiące.

- Będziemy chcieli, by wszystkie przedsiębiorstwa dotknięte obostrzeniami w związku z pandemią, zostały również objęte programem wsparcia - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że znajdujemy się w decydującym momencie walki z epidemią, a rząd wprowadził szereg obostrzeń z tym związanych.

- Idziemy wąską ścieżką między niekontrolowanym wybuchem epidemii a bardzo trudnymi wyborami gospodarczymi, zapaścią gospodarczą, długotrwałymi kłopotami. Znalezienie właściwej ścieżki po środku jest kluczem do szybkiego odbicia gospodarczego w najbliższej przyszłości - powiedział szef rządu.

Czytaj także: Dochody podatkowe odbudowywały się szybciej niż zakładano

- Wirus nie pozostawia wiele pola manewru, dlatego wszystkie przedsiębiorstwa, które zostaną dotknięte i zostają dotknięte tym rygorem, obostrzeniami, które wdrożyliśmy, chcemy, by zostały również objęte programem wsparcia - podkreślił premier.

Jak mówił, największe obciążenie dla przedsiębiorców w czasie drugiej fali pandemii dotyczy różnego rodzaju obostrzeń w dziedzinie usług m.in. w gastronomii, ale także rozrywki, branży fitness, jak również sprzedawców na targach i bazarach. - Tu także dokonamy pewnych zmian w sprzedaży detalicznej - dodał Morawiecki.

Zobacz również: Restrukturyzowane spółki nie stracą dofinansowania

Premier zaznaczył, że z pomocy i ulg przewidzianych przez rząd będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, których przychód w październiku lub listopadzie będzie mniejszy o 40 proc w porównaniu do października i do listopada 2019 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tarcza Branżowa dla firm. Będzie nowe wsparcie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA