×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Taniec robotów w magazynie Amazona. Widzieliśmy to na własne oczy

38 proc. klientów sklepów internetowych jako jeden z największych problemów wskazuje długi czas oczekiwania na dostawę zamawianych produktów – tak wynika z badania opinii klientów e-commerce opublikowanego w 2020 roku przez Gemius. Sklepy, by wygrać konkurencję na rynku, muszą usprawniać procesy logistyczne. Odwiedziliśmy z kamerą robotyczne centrum dystrybucyjne firmy Amazon.

Taniec robotów w magazynie Amazona. Widzieliśmy to na własne oczy
Magazyn w Świebodzinie jest jednym z najbardziej zrobotyzowanych w Polsce (fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Magazyn Amazona w Świebodzinie jest jednym z najbardziej zrobotyzowanych w Polsce. Na halach i liniach pracuje blisko 3 tysiące robotów.
  • - Technologie mają na celu poprawiać bezpieczeństwo pracowników oraz optymalizować procesy w taki sposób, by realizacja zamówień odbywała się szybciej - wyjaśnia dyrektor generalna Anna Kaczyńska.
  • Jedną z największych obaw pracowników w związku z procesami automatyzacji i robotyzacji jest utrata miejsc pracy. Z raportu EFL „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą” wynika jednak, że w perspektywie 5 lat tylko jedna piąta czynności może zostać zastąpiona robotami.

- W momencie złożenia zamówienia w systemie konkretnego centrum logistycznego pojawia się informacja, jakie zamówienie należy zrealizować. Gdy informacja się pojawia, system z automatu wie, jaka powinna być droga przedmiotu w magazynie - wyjaśnia w rozmowie z PulsHR.pl Anna Kaczyńska, dyrektor generalna centrum logistycznego Amazona w Świebodzinie.

Praca z robotem

Jedną z największych obaw pracowników w związku z procesami automatyzacji i robotyzacji jest utrata miejsc pracy. Z raportu EFL „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą” wynika jednak, że w perspektywie 5 lat tylko jedna piąta czynności może zostać zastąpiona robotami.

Zdecydowanie największymi entuzjastami robotyzacji są najmłodsi przedsiębiorcy. 69 proc. Zetek widzi możliwość automatyzacji ponad 20 proc. czynności w firmie. W przypadku Baby Boomers ten odsetek jest zdecydowanie niższy i wynosi 54 proc.

Zobacz: Pracownicy się boją, a nie mają czego. Roboty zabiorą zaskakująco mało miejsc pracy 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Taniec robotów w magazynie Amazona. Widzieliśmy to na własne oczy
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Natka 2022-05-17 09:01:06

    U mnie po domu tańczą tylko Roomba i Braava :D Ale roboty w magazynie robią wrażenie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA