PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tak źle jeszcze nie było. Aż 80 proc. kluczowych pracowników myśli o zmianie pracy

  • jk
  • 17 cze 2022 0:01

Zjawisko Wielkiej Rezygnacji, które pojawiło się w czasie pandemii, nie znika. Pracownicy oczekują konkretnych działań i mówią stanowcze „nie” praktykom, które nie spełniają ich oczekiwań lub negatywnie wpływają na dobrostan. Co stoi za wyborami pracowników, którzy decydują się odejść i czy jest szansa, by odpowiedzieć na ich potrzeby?

Tak źle jeszcze nie było. Aż 80 proc. kluczowych pracowników myśli o zmianie pracy
80 proc. wysoko wykwalifikowanych polskich pracowników rozważa zmianę pracy w najbliższej przyszłości (Fot. Adam Norkowski/Unslash)
REKLAMA
  • Firma doradcza Deloitte opublikowała raport "Od fali odejść do fali zmian. Czy jesteśmy gotowi na nowe podejście do pracy?", który dobitnie pokazuje, iż zjawisko Wielkiej Rezygnacji dotarło także do Polski.
  • Czemu chcą zmian? Najczęściej wskazywanym czynnikiem, jaki skłania pracowników do zmiany pracodawcy, jest niska efektywność procesów wewnątrz organizacji (46 proc. odpowiedzi)
  • - Znaczenie zarządzania talentami przybiera na sile. Na decyzję o wyborze miejsca pracy wpływ mają nie tylko czynniki stricte finansowe, ale również komfort działania w ramach danej organizacji - mówi John Guziak, partner, lider Zespołu ds. Kapitału Ludzkiego w Polsce w Deloitte.

80 proc. wysoko wykwalifikowanych polskich pracowników rozważa zmianę pracy w najbliższej przyszłości. Odsetek osób, które rozważają przejście do innej firmy, najlepiej pokazuje skalę zjawiska Great Resignation (Wielkiej Rezygnacji – rosnącej rotacji oraz spadku zaangażowania pracowników) w Polsce. Do takich wniosków doszli autorzy badania "Od fali odejść do fali zmian. Czy jesteśmy gotowi na nowe podejście do pracy?", przeprowadzonego na grupie 974 respondentów z Polski reprezentujących różne branże i stanowiska.

Najczęściej wskazywanym czynnikiem, jaki skłoniłby pracowników do zmiany pracodawcy, była niska efektywność procesów dziejących się w ramach organizacji (46 proc. odpowiedzi). Drugim najistotniejszym argumentem był niski poziom wynagrodzenia (43 proc.), a trzeci najczęściej wskazywany powód rezygnacji to brak możliwości rozwoju (37 proc.).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Znaczenie zarządzania talentami przybiera na sile. Na decyzję o wyborze miejsca pracy wpływ mają nie tylko czynniki stricte finansowe, ale również komfort działania w ramach danej organizacji. Nasze badanie pokazało, że pracodawcy, aby zatrzymać talenty, powinni wprowadzić zmiany przede wszystkim w dwóch obszarach: wewnętrznych, proceduralnych aspektach funkcjonowania organizacji oraz zadbania o dobrostan pracowników - komentuje John Guziak, partner, lider Zespołu ds. Kapitału Ludzkiego w Polsce w Deloitte.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tak źle jeszcze nie było. Aż 80 proc. kluczowych pracowników myśli o zmianie pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA