PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Tak też można zmienić pracę. Nie trzeba wcale odchodzić z firmy

Zgodnie z panującym przekonaniem pracę powinniśmy zmieniać co 4-5 lat. W ten sposób jesteśmy w stanie zachować odpowiedni dystans, zmniejszamy ryzyko wypalenia zawodowego. – W naszym kraju pokutuje przekonanie, że jeśli chcemy zmienić pracę, to trzeba zmienić miejsce, trzeba zmienić firmę. W naszej firmie przy 47-proc. wewnętrznej mobilności kandydatów, wielu z nich nie musi wychodzić na rynek pracy, by te zmiany wprowadzać – tłumaczy Adrianna Piotrowska-Milczarek z Citi Service Center Poland.

Tak też można zmienić pracę. Nie trzeba wcale odchodzić z firmy
Z opublikowanego w maju 2022 roku badania Pracuj.pl wynika, że 36 proc. Polaków aktywnie poszukuje nowej pracy (fot. Proscilla du Preez/Unsplash)
REKLAMA
  • – U nas nie trzeba wychodzić na rynek pracy, by się rozwijać. To jest cecha dobrego miejsca pracy – miejsca zapewniającego możliwości doskonalenia się, ale też miejsca, w którym możemy czuć się sobą – zauważa Adrianna Piotrowska-Milczarek z Citi Service Center Poland.
  • Jak dodaje, głównym czynnikiem, dla którego pracownicy decydują się na zmianę pracy, są kwestie finansowe.
  • – Dziś przy takim rynku pracy i tak wielu ofertach decyzja o zmianie pracy staje się dużo łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej – dodaje.

Z opublikowanego w maju 2022 roku badania Pracuj.pl wynika, że 36 proc. Polaków aktywnie poszukuje nowej pracy, a 83 proc. jest otwartych na otrzymanie nowej propozycji zatrudnienia. Chwilowo chęć do zmian zawodowych ostudził wybuch wojny na Wschodzie. Aktualnie liczba ofert na rynku pracy, zmiany podatkowe, inflacja są dla pracowników kuszącymi czynnikami do zmiany w zawodzie.

Zobacz: Młodzi przemeblują rynek pracy. Nie wszystkim się to spodoba

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

O tym, jak zatrzymać pracownika, stworzyć mu dobre warunki rozwoju, rozmawiamy z Adrianną Piotrowską-Milczarek z Citi Service Center Poland (sieć centrów serwisowych świadcząca usługi innym podmiotom z finansowej grupy Citi - red.).

Panuje przekonanie, że pracę powinniśmy zmieniać co 4-5 lat. Wszystko po to, by zachować odpowiedni balans, uniknąć wypalenia zawodowego, móc dalej się rozwijać. Dziś wielu pracowników pracę postanawia zmienić w tym czasie, ale powody są zupełnie inne. Często po prostu uciekamy z miejsc, które stają się dla nas toksyczne, są wypalające. Jakie miejsce pracy to będzie… dobre miejsce pracy?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Tak też można zmienić pracę. Nie trzeba wcale odchodzić z firmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Realia 2022-06-21 16:29:15

    Jak firma jest dyfiasta, to ten syf jest wxz~dziw. Trzeba takie bagno opu#cić, a nie taplać się w nim.

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA