PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Tak resort pracy chce poprawić sytuację na rynku pracy. Jest projekt zaktualizowanej strategii

Uporządkowanie systemu prawnego mającego wpływ na zatrudnienie i pobyt cudzoziemców w sytuacji zdiagnozowania zidentyfikowanych przeszkód w tym zakresie, poprawa innowacyjności kształcenia czy zwiększenie aktywności zawodowej wśród grup, u których obecnie ten wskaźnik jest najniższy. M.in. takie działania zawiera projekt zaktualizowanej Strategii Rozwoju Kapitału Ludzkiego do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.)

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 22 sie 2019 12:00
Tak resort pracy chce poprawić sytuację na rynku pracy. Jest projekt zaktualizowanej strategii
Resort pracy zdradził pomysł, jak chce poprawić sytuację na rynku pracy w Polsce. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA
  • Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało na stronie projekt Strategii Rozwoju Kapitału Ludzkiego do roku 2020 (z perspektywą do 2030 r.).
  • Dokument zawiera zaktualizowane rekomendacje dotyczące perspektyw rozwoju na rynku pracy. Jego pełną treść zamieściliśmy w dziale multimedia. 
  • Odnosi się on do następujących zagadnień: demografii, rynku pracy, ubóstwa i wykluczenia społecznego, braków kompetencyjnych w społeczeństwie i konieczności poprawy zdrowia obywateli oraz efektywności systemu opieki zdrowotnej.

- Strategia Rozwoju Kapitału Ludzkiego (SRKL) stanowi odpowiedź na wyzwania, jakie stoją przed Polską, w zakresie lepszego wykorzystania potencjału ludzkiego i zapewnienia spójności społecznej. Do wyzwań tych należy uczynienie z Polski bardziej atrakcyjnego miejsca do życia, rozwijania wiedzy i podejmowania pracy, a w konsekwencji lokowania inwestycji oraz tworzenia większej liczby trwałych miejsc pracy - możemy przeczytać w dokumencie.

Autorzy wskazują, że wyzwania, jakie stoją przed Polską w zakresie wzmocnienia kapitału ludzkiego obejmują poprawę sytuacji demograficznej w kierunku zwiększenia dzietności, a jednocześnie zmiany systemu funkcjonowania państwa wynikające z procesu starzenia się społeczeństwa. W ramach swoich działań resort planuje podnieść poziom kompetencji oraz kwalifikacji obywateli, w tym kwalifikacji cyfrowych. Ponadto działanie ta mają na celu poprawę naszego stanu zdrowia oraz efektywności systemu opieki zdrowotnej, zwiększenie i poprawę wykorzystanie potencjału kapitału ludzkiego na rynku pracy, zredukowania ubóstwa i wykluczenia społecznego oraz poprawę dostępu do usług świadczonych w odpowiedzi na wyzwania demograficzne. Jak chce to osiągnąć?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Edukacja na początek

Resort przekonuje, by osiągnąć pozytywny efekt działań konieczny jest szereg zmian zarówno w przepisach prawa, jak i w  podejściu do wymienionych w strategii elementów. Jednym z nich jest duży odsetek osób dorosłych z niskim poziomem umiejętności. Dotyczy to nie tylko umiejętności zawodowych, a także uniwersalnych, pozwalających na ich wykorzystanie w wielu różnych profesjach.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tak resort pracy chce poprawić sytuację na rynku pracy. Jest projekt zaktualizowanej strategii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA