PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Tak Dariusz Blocher dzieli obowiązki między Budimeksem a Ferrovialem

Po awansie w strukturach Ferrovialu siłą rzeczy muszę o 30-40 proc. mniej czasu poświęcać Budimeksowi, uwzględniając przy tym czas spędzony w podróży - powiedział Dariusz Blocher portalowi PulsHR.pl pytany o to, jak dzieli pracę pomiędzy stanowiskiem prezesa największej grupy budowlanej w Polsce a funkcją dyrektora koncernu Ferrovial na Europę.

Tak Dariusz Blocher dzieli obowiązki między Budimeksem a Ferrovialem
Dariusz Blocher, prezes Budimeksu i dyrektor koncernu Ferrovial na Europę. Fot. mat. pras.
REKLAMA
 • Od połowy 2019 r. Dariusz Blocher zarządza rynkiem europejskim w ramach koncernu Ferrovial, który jest strategicznym inwestorem Budimeksu.
 • Wywodząca się z Hiszpanii grupa to jeden z największych koncernów budowlanych - zarówno w Europie, jak i skali globalnej.
 • Z powodu mojego awansu w Ferrovialu musieliśmy przeprowadzić w Budimeksie zmianę w strukturach operacyjnych zarządu - przyznał menedżer.

Przypomnijmy, że Dariusz Blocher po ubiegłorocznym awansie zarządza europejskim rynkiem grupy Ferrovial - polskim, brytyjskim, irlandzkim i słowackim. Tę rolę łączy ze stanowiskiem prezesa Budimeksu w Polsce.

Z Budimeksem jest związany od 2002 r. Początkowo odpowiadał za obszar zarządzania zasobami ludzkimi, następnie w 2007 roku został awansowany na stanowisko prezesa Budimeksu Dromeksu, a w 2009 r. całej grupy Budimex.

Dariusz Blocher. Fot. PTWP (Piotr Waniorek)
Dariusz Blocher. Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Przez dekadę jego prezesury grupa zwiększyła przychody z 3 mld zł do 7,3 mld zł, a zatrudnienie sięgnęło blisko 8 tys. Portfel zamówień realizowanych przez Budimex osiągnął rekordowy poziom niemal 11 mld zł.

Blocher jest absolwentem Wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej oraz IESE Business School w Barcelonie. Karierę zawodową rozpoczynał w Fabryce Ahlstrom-Fakop.

Od 1994 do 2002 r. pracował w Pepsi Co. Polska; początkowo jako kierownik oddziału sprzedaży, a następnie dyrektor ds. HR w Dziale Sprzedaży i Dystrybucji, zakładach produkcyjnych w Polsce i centrali firmy.

Nowe obowiązki, nowa organizacja

Blocher wskazał, że jako dyrektor koncernu na rynek europejski odpowiada za biznes, który stanowi około połowę budownictwa w całej grupie Ferrovial, czyli ok. 2,6 mld euro przychodów rocznie. Sam Budimex jest odpowiedzialny za mniej więcej 1/3 budownictwa Ferrovialu.

- Moim zadaniem jest nie tylko nadzór, ale szukanie odpowiedzi na to, czy koncern powinien dalej rozwijać się na danym rynku, np. na Słowacji, czy też wejść do kolejnego kraju, a kilka obecnie jest analizowanych - wyjaśnił Blocher.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Tak Dariusz Blocher dzieli obowiązki między Budimeksem a Ferrovialem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Tadek 2020-01-20 20:07:31

  Ironia.. Zamiast CITu który idzie do Państwa i na 500+ wolałbym aby firma wygenerowane zyski inwestowala w Polsce gdyż firma musi inwestować aby się rozwijać...BX zwiększa zatrudnienia przez pryzmat pozyskiwanych kontraktów. W co zainwestował BX ??W jaka polska myśl techniczna? Przecież przy średnio rocznych zyskach ponad 300mln zł można byłoby się pokusić inwestycje i nie tylko branży budowlanej , w branze lub w produkcje która przyniosloby dodatkowe miejsca pracy. BX poprzez swoją działalność jest zwykłym usługodawcą. Dlaczego BX nie rozpycha się w krajach niemieckich gdzie zapewne bez problemu mógłby budować??

 • Ironia 2020-01-19 22:46:29

  Tadek, BX to polscy inżynierowie i inni pracownicy. Tak samo w innych firmach pracują Polacy, a nie Austriacy, Szwedzi czy Francuzi. Mamy wolny rynek, zainwestowali to chcą zarabiać. Zresztą można sprawdzić jaki CIT płacą, pewno niemały. Kosmici mogliby budować byle się jeździło szybko i bezpiecznie.

 • Tadek 2020-01-19 20:23:18

  Dosłownie Ironia...Dlatego że wpuscilismy takie tłuste firmy z zachodu do naszej zagrody...większe i silniejsze bardziej się rozpychaja przy korycie....To nie BX buduje tylko Polscy Inzynierowie!!! Za szybko tłuste firmy wpuscilismy do zagrody pi prostu

 • Ironia 2020-01-19 14:18:52

  Tadek, podaj nazwę firmy ze 100% kapitałem polskim, która jest w stanie budować szybko i dobrze jakościowo jak BX

 • Marek 2020-01-17 20:08:39

  Od kiedy był boom budowlany od 2007 to Polskie firmy nie byly przygotowane,nie dano im czasu i pomocy politycznej Bankowej itd. Kiedyś tak rozpisywano przetargi że tylko pare firm w Polsce mogło przystąpić do przetargu z uwagi na wysokie Wadium . Tymi firmami rzecz jasna były firmy Zachodniej które przez ostatnie 20 lat wcześniej spasły się na swoich krajowych rynkach budowlanych!!!

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA