T-Mobile, ING, Citi, Provident i Orange - oto najlepsi pracodawcy w Polsce

Top Employers Institute przebadał 150 firm pod kątem warunków zatrudnienia i kultury organizacyjnej. Kto okazał się dobrym pracodawcą?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

T-Mobile, ING, Citi, Provident i Orange - oto najlepsi pracodawcy w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

6 mar 2014 15:40


Top Employers Institute odznacza firmy wyróżniające się polityką zatrudnienia. Certyfikatem zostają wyróżnione przedsiębiorstwa, które tworzą najlepsze warunki pracy, dbają o talenty i ich rozwój na wszystkich szczeblach organizacji i dążą do ciągłego doskonalenia praktyk związanych z zatrudnieniem.

Aby uzyskać certyfikat Top Employers uczestnicy muszą przejść szczegółowe badania i spełnić określone w nich standardy. Niezależny audyt wszystkich odpowiedzi jest gwarancją odpowiedniego przebiegu procesu.

Kryteria, które są brane pod uwagę to: świadczenia podstawowe i dodatkowe oraz warunki pracy. Komisja zwracała również uwagę na rozwój kariery zawodowej pracowników i szkolenia, które oferuj im pracodawcy. Ważny jest także sposób zarządzania kulturą organizacyjną firmy.

Spośród 150 firm, które zakwalifikowały się do badania, wyznaczono pięć najlepszych pracodawców. Spółka T-Mobile zajęła pierwsze miejsce. Zaraz za nią znalazł się ING Bank Śląski. Na trzecim miejscu uplasował się Citi Handlowy. Najlepszą piątkę zamykają: Provident i Orange.

Wyróżniono również 34 inne przedsiębiorstwa. Wśród nich znalazły się banki: Bank Pekao , BNP Paribas oraz Citi Service Center Polska. Z branży spożywczej certyfikat Top Employers otrzymały przedsiębiorstwa: Mleczarnia Turek, Lidl, Tchibo oraz Heineken.

Wyróżnione zostały także firmy tytoniowe: Imperial Tobacco Polska, JTI Polska, Philip Morris International. Dobrym pracodawcą okazały się także spółki związane z lotnictwem - MTU Aero Engines Polska, Finmeccanica Polska. Wyróznione zostały również firmy farmaceutyczne tj. Chiesi Polska i Roche Polska.

Na certyfikat zasłużyły outsourcingowe firmy: Infosys BPO Polska i Ista. Na warunki w pracy nie mogą narzekać pracownicy firm z branży motoryzacyjnej tj. Volvo, Valeo i Goodyear Polska. Wyróżnione zostały także spółki Samsung i Bosch.

Certyfikat Top Employers otrzymały także przedsiębiorstwa: Orlen, DHL Express Polska, Elica Group Polska, McDonald's, BSH AGD Polska i Grupa Saint-Gobain. Pozostałe wyróżnione firmy to: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, Play, Netia, Roche Polska, GTECH Poland i PZU.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.