PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

"Szybka ścieżka" na nowych zasadach: 150 mln na badania i rozwój

„Szybka ścieżka” jest jednym z najpopularniejszych konkursów NCBR dedykowanych przedsiębiorcom. Umożliwia uzyskanie dofinansowania na prowadzone prace badawczo-rozwojowe, mające na celu opracowanie i wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów i rozwiązań.

  • Autor: aw
  • 4 maj 2017 13:18
"Szybka ścieżka" na nowych zasadach: 150 mln na badania i rozwój
Nabór wniosków będzie trwał od 1 czerwca do 31 sierpnia 2017 r. (Shutterstock.com)
REKLAMA

• Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło kolejny konkurs dla przedsiębiorców w ramach programu „Szybka ścieżka”.

• Jego celem jest ułatwienie przedsiębiorcom rozpoczęcie działalności badawczo-rozwojowej, a w efekcie wdrożenie bardziej konkurencyjnych technologii i produktów.

• Tym razem na wsparcie innowacyjnych projektów mają szanse słabiej rozwinięte regiony kraju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Kolejna edycja konkursu będzie realizowana w oparciu o zmienione i uproszczone zasady.

- Zgodnie ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju realizujemy działania, które dadzą impuls do rozwoju polskiej gospodarki – w tym także poszczególnych regionów kraju - w oparciu o nowe technologie i innowacyjne rozwiązania. Ogłoszony przez NCBR nowy konkurs „szybkiej ścieżki” ułatwi przedsiębiorcom rozpoczęcie działalności badawczo-rozwojowej, a w efekcie wdrożenie bardziej konkurencyjnych technologii i produktów – podkreśla wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Szansa dla regionów słabiej rozwiniętych

Ogłoszona właśnie kolejna edycja konkursu będzie realizowana w oparciu o zmienione i uproszczone zasady. NCBR chce przyciągnąć do programu nowych wnioskodawców, czemu służyć ma zmniejszenie wymaganych kosztów kwalifikowanych. Jednocześnie, mając na uwadze, że grupą docelową będą przedsiębiorcy, którzy nie mają dużego doświadczenia w prowadzeniu działalności B+R, zmienione zostały wymogi dotyczące niektórych kryteriów wyboru projektów.

- Pierwsze dwa lata działania „szybkiej ścieżki” potwierdzają ogromne zainteresowanie przedsiębiorców realizacją projektów B+R. Liczba złożonych wniosków pokazuje, że wsparcie ze środków publicznych stanowi koło zamachowe rozwoju polskich firm stawiających na innowacje. Aby jeszcze efektywniej wspierać ten proces, uruchamiamy konkurs dostosowany do potrzeb konkretnej grupy przedsiębiorców, w szczególności mniejszych firm – mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Szybka ścieżka" na nowych zasadach: 150 mln na badania i rozwój

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA