×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ważna debata o gospodarce i rynku pracy - pierwsze podsumowania

Gospodarka w drodze ku nowej normalności – to oś tematyczna zakończonego w środę 20 maja EEC Online. Dostępne zdalnie wydarzenie było niezwykłe nie tylko ze wzgledu na formę i skalę. Przyniosło także ważne konkluzje i rekomendacje dla gospodarki, pracodawców, dla rynku pracy.

Ważna debata o gospodarce i rynku pracy - pierwsze podsumowania
Po raz pierwszy ważna debata o gospodarce odbyła się w formule zdalnej, gromadząc ponad cztery tysiące zarejestrowanych uczestników. Fot. PTWP
REKLAMA
  • Trzy dni, blisko 20 zróżnicowanych bloków tematycznych, dyskusje o nowej rzeczywistości z udziałem 120 panelistów, pomysły na wychodzenie z kryzysu. Transmisje live, prezentacje, rozmowy ma czacie, webinaria.
  • EEC Online to wstęp do szerszej debaty. Grupa PTWP planuje organizację XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC), największej imprezy biznesowej Europy Centralnej w dotychczasowej formule, wraz z European Tech and Start-up Days, w dniach 2-4 września br.
  • EEC Online jest odpowiedzią na sytuację, w jakiej nagle, za sprawą COVID-19, znalazła się gospodarka. Wśród debaty o tym, co ważne, nie zabrakło sesji poświęconej rynkowi pracy.

Po raz pierwszy ważna debata o gospodarce odbyła się w formule zdalnej, gromadząc ponad cztery tysiące zarejestrowanych uczestników. Dyskusje, rozmowy i inne formy interakcji tworzące EEC Online zostały w czasie rzeczywistym odtworzone 316 tys. razy, każdorazowo w wirtualnej “sali” zalogowanych było średnio tysiąc widzów - towarzyszących dyskusji, komentujących na czacie, zadających pytania.

Europa i Polska

Jednym z gości specjalnych EEC Online był Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej. Polski rząd reprezentowali: Jadwiga Emilewicz, wicepremier, minister rozwoju, Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej, Michał Kurtyka, minister klimatu, Wojciech Murdzek, minister nauki i szkolnictwa wyższego oraz Konrad Szymański, minister ds. Unii Europejskiej.

Prowadzącym debatę Nowa Gospodarka był Adam Sierak, dziennikarz WNP.PL. Fot. PTWP
Prowadzącym debatę Nowa Gospodarka był Adam Sierak, dziennikarz WNP.PL. Fot. PTWP

W trakcie trzech dni internetowych debat rozmawiano o branżach, w których dokonają się największe zmiany – o sytuacji na rynku pracy, perspektywach transformacji energetyki, o przyspieszającej cyfryzacji, o nowych realiach na rynku start-upów, a także kondycji samorządów, branży budowlanej.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ważna debata o gospodarce i rynku pracy - pierwsze podsumowania

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • mikolaj 2020-05-25 13:55:38

    Ważną kwestię poruszył Lutkiewicz. Niestety ale zubożenie społeczeństwa jest raczej nieuniknione i aktualnie firmy powinny dostosować rynki do wymagań klientów.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA