×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szkolenia pracowników: Pracownicy bawią się zamiast uczyć

Szkolenie to często dla pracownika możliwość wyrwania się z firmy i – zamiast zdobywania wiedzy – korzystania z… mediów społecznościowych. Tak najczęściej wyglądają tradycyjne szkolenia. A można inaczej.

Szkolenia pracowników: Pracownicy bawią się zamiast uczyć
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Praktycznie co piątą firmę nie interesuje to, czego jej pracownicy uczą się na szkoleniach.

• A szkoda, bo koszt uczestnictwa jednej osoby to minimum 1000 zł.

• Druga strona również nie pozostaje bez winy.

• Szkolenie – zamiast zdobywania wiedzy – to często dla pracownika możliwość wyrwania się z firmy i korzystania z… mediów społecznościowych.

Szkolenia w pracy to dla pracowników częściej po prostu wyrwanie się z firmy zamiast faktycznej nauki. A przecież można inaczej…

Uczyć, bawiąc?

Sukces finansowy firmy zależy od jej pracowników, dlatego pracodawcy powinni w nich inwestować. Jednak nie sztuką jest wydawać pieniądze na szkolenia. Trzeba je organizować z głową. Gdy formuła szkolenia ma charakter wykładu, uczestnicy szybko się nudzą. Dobrze jest podnieść ich zaangażowanie… zapewniając rozrywkę. Zarówno dzieci, jak i dorośli najwięcej uczą się bowiem przez zabawę.

Czytaj też: Szkolenia w czasie wolnym od pracy. Kiedy to legalne?

Włącz pracownika do gry

Nowe umiejętności warto zdobywać w niestandardowy sposób. Szczególnie jeśli kadra na co dzień staje przed skomplikowanymi wyzwaniami.

- Dzięki grom uczestnicy szkoleń mogą nauczyć się wychodzić poza utarte schematy i podchodzić do problemów w nowy, bardziej kreatywny sposób. Ponadto „gry dają nam możliwość decydowania bez rzeczywistych konsekwencji organizacyjnych czy finansowych i pozwalają zminimalizować ryzyko podjęcia decyzji błędnej – mówi Piotr Ślęczka, partner w firmie doradczej WNCL.

Poznaj reguły gry

Symulacja umożliwia nie tylko bezpieczne eksperymentowanie, lecz także uczenie się na błędach innych. Obserwowanie, jak rozwiązują problemy pozostali pracownicy, daje bezcenną i unikalną wiedzę, którą trudno zdobyć na tradycyjnym szkoleniu. Graczem może być każdy. Nie tylko młodzi, wychowani na grach, odnajdą się w tej formule szkolenia.

- Dla starszego pokolenia będzie to na tyle nowe i ciekawe, że zachęci je do tego, by bardziej się zaangażować – uważa ekspert.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szkolenia pracowników: Pracownicy bawią się zamiast uczyć
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA