PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Szkolenia, benefity, elastyczne formy zatrudnienia, czyli jak zatrzymać pracowników w firmie

W co powinny zainwestować firmy w 2018 r., aby raz pozyskanego pracownika mieć w firmie na długo? To pytanie zadaliśmy Joannie Malinowskiej-Parzydło z Personal Brand Institute, Andrzejowi Borczykowi z grupy Żywiec, Arturowi Skibie z Antala, Markowi Sitkiewiczowi z MonsterPolska.pl, Magdalenie Jankowskiej z Owens Illinois, Sylwii Pawełczyk-Maśluk z grupy Orbis i wielu innym ekspertom z branży HR.

- O trendach w obszarze benefitów mówiłam podczas jednego z tegorocznych kongresów branżowych. Uczestnikom bardzo przypadł do gustu mój wniosek, że najbardziej wartościowym benefitem z najlepszym ROI (ang. return on investment, zwrot z inwestycji) jest kompetentny menedżer, który rozumie, że motywacji wewnętrznej, własnej i pracownika, nie można kupić, tylko trzeba na nią zapracować. Nawet najlepsze benefity, do których zaliczę elastyczny czas pracy czy pracę zdalną, indywidualne programy rozwojowe czy praca zgodnie z własnymi talentami nie zastąpią profesjonalnego i zmotywowanego szefa, który buduje właściwe doświadczenia – od wejścia do wyjścia z pracy. Dodam przy tym, że żałuję, iż nadal zaangażowanego, profesjonalnego i etycznego szefa traktujemy w kategorii benefitów, a nie oczywistego elementu profesjonalnej strategii personalnej – ale to się zmienia. Ciekawe jednak są konsekwencje wynikające z dopisania tego „benefitu” do listy obowiązujących – to oznacza zmianę podejścia do rekrutacji i rozwijania kadry menedżerskiej w kolejnych latach – komentuje Joanna Malinowska-Parzydło, założycielka HR Influencers, prezes Personal Brand Institute. (fot. mat. pras.)

REKLAMA

    

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Szkolenia, benefity, elastyczne formy zatrudnienia, czyli jak zatrzymać pracowników w firmie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Jacek Jędrzejczak/Mediacon 2017-12-29 18:59:33

    Ludzie przychodzą do firmy, a odchodzą od menedżerów. Benefity, motywatory i inne systemowe rozwiązania - Tak, ale przede wszystkim zadbać o dobrych i kompetentnych menedżerów. Oni sobie poradzą...

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA