PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Szkolenia, benefity, elastyczne formy zatrudnienia, czyli jak zatrzymać pracowników w firmie

W co powinny zainwestować firmy w 2018 r., aby raz pozyskanego pracownika mieć w firmie na długo? To pytanie zadaliśmy Joannie Malinowskiej-Parzydło z Personal Brand Institute, Andrzejowi Borczykowi z grupy Żywiec, Arturowi Skibie z Antala, Markowi Sitkiewiczowi z MonsterPolska.pl, Magdalenie Jankowskiej z Owens Illinois, Sylwii Pawełczyk-Maśluk z grupy Orbis i wielu innym ekspertom z branży HR.

Dobre relacje z przełożonym są najważniejszym powodem, dla którego ludzie pracują w danej firmie i nie chcą zmieniać pracy. Potrzebujemy utalentowanych liderów. Rekrutowanie zdolnych przywódców do organizacji wymaga stałego i autentycznego zaangażowania zarządu firmy, który aktywnie uczestniczy w identyfikowaniu talentów, przygotowywaniu i analizowaniu ich planów rozwoju, opracowywaniu planów następstw, procesach mentoringu czy też szkoleniach z zakresu przywództwa. Prezesi firm odnoszących największe sukcesy rynkowe poświęcają aż 30 proc. swojego czasu na rozwój swoich i zespołowych kompetencji przywódczych w swoich organizacjach.

Warto dbać o pracowników, dawać im wsparcie i budować zaufanie, mają przecież wybór i każdej chwili mogą odejść. Umiejętność zatrzymywania pracowników w firmie nie jest wiedzą tajemną, nie jest to również naturalny dar, z którym się rodzimy. Może zatem warto rozwijać i inwestować właśnie w tę kompetencję, gdyż to od tych umiejętności zależy sukces finansowy, lojalność klientów zewnętrznych oraz wizerunek i reputacja firmy – mówi Tamara Bieńkowska, trener, coach, specjalizująca się w sztuce prowadzenia sporów. (Fot. mat. pras.)

REKLAMA

    

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Szkolenia, benefity, elastyczne formy zatrudnienia, czyli jak zatrzymać pracowników w firmie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Jacek Jędrzejczak/Mediacon 2017-12-29 18:59:33

    Ludzie przychodzą do firmy, a odchodzą od menedżerów. Benefity, motywatory i inne systemowe rozwiązania - Tak, ale przede wszystkim zadbać o dobrych i kompetentnych menedżerów. Oni sobie poradzą...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA