PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Szepty w tle, włączone mikrofony i nieprzygotowanie. Cała prawda o spotkaniach online

  • jk
  • 18 lip 2022 20:00

Telekonferencje i spotkania online stały się codziennością w wielu firmach. Nie wszyscy są jednak z nich zadowoleni. Co najbardziej rozprasza i denerwuje pracowników? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o etykiecie online.

Szepty w tle, włączone mikrofony i nieprzygotowanie. Cała prawda o spotkaniach online
ClickMeeting zapytał ankietowanych o to, w jaki sposób reagują, gdy podczas wydarzenia online zdarzy się coś nieoczekiwanego. Najczęściej padająca odpowiedzią było: uśmiecham się i przepraszam (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Ponad 50 proc. osób rozprasza się, gdy uczestnicy spotkania mają włączone mikrofony, a nie wypowiadają się, natomiast ponad 60 proc. nie może się skupić, gdy w tle słychać szepty i inne hałasy.
  • Również brak przygotowanych wcześniej materiałów przez osobę prowadzącą znalazł się wśród najczęściej wymienianych czynników, które rozpraszają uczestników spotkań online. 
  • Jednocześnie 60 proc. osób przed spotkaniem online sprawdza, czy ich sprzęt działa poprawnie, a 70 proc. przygotowuje wcześniej pliki, które będą potrzebne podczas wydarzenia.

Pandemia pokazała, że praca zdalna się sprawdziła - oceniła niedawno minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dlatego rząd chce ją unormować w Kodeksie pracy, wprowadzając możliwość pracy zdalnej i hybrydowej. 

Nieodłącznym elementem takiego trybu wykonywania obowiązków służbowych jest korzystanie z różnego rodzaju technologii, umożliwiających zdalną komunikację. Przez długie miesiące lockdownu mieliśmy sporo czasu, by zglębić wszelkie tajniki telekonferencji i spotkań online. Okazuje się jednak, że wciąż mamy sporo do poprawienie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Co rozprasza uczestników spotkań online?

Przygotowując się do spotkania online, warto wziąć pod uwagę to, co najczęściej rozprasza uczestników i wyeliminować te rzeczy. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ClickMeeting, aż 63 proc. badanych rozpraszają szepty i inne hałasy w tle, zaraz za nimi wśród najbardziej rozpraszających czynników znalazły się włączone mikrofony u osób, które w danym momencie nie uczestniczą w rozmowie (53 proc.) oraz sytuacje, w których osoba prowadząca nie ma wcześniej przygotowanych materiałów, z których chce skorzystać podczas spotkania (31 proc.).

Czytaj też: Firmy sprawdzają pracowników nawet w domu. Wielu nie ma o tym pojęcia

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szepty w tle, włączone mikrofony i nieprzygotowanie. Cała prawda o spotkaniach online

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA