Szefowie firm nie chcą wprowadzenia euro

Przedsiębiorcy wyciągnęli lekcję z kryzysu. Wprowadzenia euro chce tylko 42 proc. szefów i właścicieli średnich oraz dużych firm.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szefowie firm nie chcą wprowadzenia euro

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

27 maj 2015 7:47


Poparcie przedsiębiorców dla wprowadzenia w Polsce wspólnej europejskiej waluty w ciągu ostatnich pięciu lat skurczyło się o połowę, informuje "Puls Biznesu", powołując się na badania firmy doradczo-audytorskiej Grant Thornton.

Obecnie jedynie 42 proc. szefów i właścicieli średnich oraz dużych firm chce mieć euro w Polsce, a jeszcze kilka lat temu na "tak" było aż 86 proc. przedsiębiorstw.

Przedsiębiorcy wyciągnęli lekcję z kryzysu gospodarczego

To duże zaskoczenie, bo udział strefy euro w naszym eksporcie rośnie i stanowi już blisko 60 proc. Ocenia się jednak, że polscy przedsiębiorcy wyciągnęli lekcję z kryzysu gospodarczego w krajach, które mają wspólną walutę, lecz rozbieżne interesy i potrzeby.

Co ciekawe na tle innych krajów polski biznes nadal wygląda na euroentuzjastyczny. Tylko Duńczycy (60 proc. firm) bardziej palą się do rezygnacji ze swojego pieniądza na rzecz euro. W Szwecji ten odsetek firm wynosi 28 proc., a w W.Brytanii - zaledwie 13 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.