PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Szefernaker: rolą rządzących jest stwarzać strażakom jak najlepsze warunki do pracy

  • Autor: PAP/RAF
  • 15 maj 2022 18:32

Naszą rolą rządzących jest stwarzać strażakom jak najlepsze warunki do pracy – powiedział w niedzielę w Łobzie (Zachodniopomorskie) wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, deklarując w imieniu rządu podejmowanie stosownych działań i dziękując strażakom za ich służbę.

Szefernaker: rolą rządzących jest stwarzać strażakom jak najlepsze warunki do pracy
(Fot. PAP/Piotr Polak)
REKLAMA
  • Szefernaker w swoim wystąpieniu zaznaczył, że "rolą rządzących jest stwarzać wam (strażakom) jak najlepsze warunki do pracy".
  • Zadeklarował przy tym, w imieniu rządu, że ten będzie się starać realizować to zadanie.
  • Podkreślił, że temu właśnie służy ustawa o ochotniczych strażach pożarnych.

W niedzielę (15 maja) w Łobzie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka, w których uczestniczyli m.in. wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska, parlamentarzyści, przedstawiciele władz i instytucji wojewódzkich oraz służb mundurowych, również zagranicznych formacji, w tym strażacy z Ukrainy.

Szefernaker w swoim wystąpieniu zaznaczył, że "rolą rządzących jest stwarzać wam (strażakom) jak najlepsze warunki do pracy". Zadeklarował przy tym, w imieniu rządu, że ten będzie się starać realizować to zadanie. Podkreślił, że temu właśnie służy ustawa o ochotniczych strażach pożarnych. Dodał, że nowy sprzęt trafia do wielu jednostek straży pożarnej, również w województwie zachodniopomorskim.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wiceszef MSWiA przyznał, że ostatnie dwa lata to czas wielu wyzwań dla polskich służb, w tym straży pożarnej. - To wiele nowych wyzwań związanych z pandemią oraz sytuacją, która ma miejsce za naszą granicą, u naszych sąsiadów na Ukrainie. Kłaniam się zachodniopomorskim strażakom za to wszystko, co robicie (…), za to, że zachodniopomorscy mieszkańcy mogą na co dzień liczyć na waszą pomoc. Za to, że macie największe poparcie, jeśli chodzi o wszelkie zawody wśród mieszkańców Polski - powiedział Szefernaker.

Czytaj też: Minister zdrowia podziękował opiekunom medycznym w dniu ich święta

Pogratulował komendantowi wojewódzkiemu PSP w Szczecinie nadbryg. Jarosławowi Tomczykowi awansu na stopień generała, który odebrał z rąk prezydenta RP. Zaznaczył, że "to awans dla całego garnizonu zachodniopomorskiego".

Szefernaker pogratulował wszystkim awansowanym i odznaczonym podczas niedzielnej uroczystości. "Ten system ratownictwa, który jest w Polsce, jest oparty o funkcjonariuszy i druhów ochotników. Wyjątkowy system. Nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie polskich rodzin. (…) Chciałbym bardzo serdecznie podziękować ojcom, matkom, żonom, wszystkim, dzięki którym nasi zachodniopomorscy strażacy mogą spokojnie pełnić służbę" - podkreślił wiceminister.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szefernaker: rolą rządzących jest stwarzać strażakom jak najlepsze warunki do pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA