×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szef Pracodawców RP zatrzymany. "Zbyt dobrze znamy te metody"

Rafał Baniak, były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL, obecnie szef Pracodawców RP, został 1 lutego przed południem zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. To nie pierwsze zatrzymanie przedstawiciela organizacji biznesu w ostanim czasie.

Szef Pracodawców RP zatrzymany. "Zbyt dobrze znamy te metody"
Prezes Pracodawców RP Rafał Baniak na VII Kongresie Polskiego Kapitału (fot. PAP/Paweł Supernak)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Rafał Baniak został zatrzymany w Warszawie wraz z trzema innymi osobami na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.
  • - Protestujemy przeciwko nadużywaniu przez organy ścigania tak dotkliwych środków bez wystarczającego uzasadnienia - czytamy w przesłanym redakcji PulsHR.pl oświadczeniu Pracodawców RP.
  • Przypomnijmy, że to kolejne zatrzymanie przedstawiciela organizacji biznesu. W październiku 2022 roku zatrzymano Macieja Wituckiego, szefa Konfederacji Lewiatan, i Tomasza Misiaka, właściciela firmy Work Service, a także związanych z tą agencją pracy Iwonę S. oraz Tomasza H.

Rafał Baniak (wyraził zgodę na upublicznienie danych) został zatrzymany w Warszawie wraz z trzema innymi osobami na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Informację o jego zatrzymaniu potwierdził portalowi TVP Info prok. Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej. 

– Trwają czynności z udziałem zatrzymanych – powiedział TVP Info prokurator, dodając, że więcej informacji śledczy przekażą później. Sprawa ma mieć związek z „czynami o charakterze korupcyjnym".

Informację potwierdził na Twitterze także Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych. Poinformował ponadto o przeszukaniach m.in. w Urzędzie m.st. Warszawy oraz Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania (MPO).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Szef Pracodawców RP zatrzymany. "Zbyt dobrze znamy te metody"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA