×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Szczepienie albo zwolnienie. Kolejna firma zwalnia niezaszczepionych pracowników

 • Justyna Koc
  jk
 • 17 sty 2022 10:40

Firma Nike rozpoczęła zwalnianie nieszczepionych pracowników w weekend. To nie jedyny amerykański pracodawca, który zdecydował się na taki krok. W ostatnim czasie również Google oraz Citigroup poinformowały, że niezaszczepieni pracownicy zostaną zwolnieni.

Szczepienie albo zwolnienie. Kolejna firma zwalnia niezaszczepionych pracowników
Nike poinformowała niezaszczepionych pracowników o wypowiedzeniu ich umów (fot. shutterstock)
REKLAMA
 • Nike poinformowała pracowników, którzy nie dotrzymali wyznaczonego przez spółkę terminu weryfikacji szczepienia przeciwko COVID-19 i nie otrzymali zwolnienia z powodów religijnych, o wypowiedzeniu ich umów.
 • Warto przypomnieć, że Nike planowało powrót pracowników do pracy 10 stycznia w modelu hybrydowym. Plany te jednak zostały zaniechane, a nowa data powrotu do biura nie została ogłoszona.
 • Google również przekazał pracownikom, że ci, którzy nie zastosują się do zasad szczepień, zostaną umieszczeni na „płatnym urlopie administracyjnym”. Także niezaszczepieni pracownicy Citigroup w Stanach Zjednoczonych zostaną wysłani na bezpłatny urlop, a pod koniec miesiąca zwolnieni.

Jak informuje serwis Oregonlive.com, firma Nike poinformowała pracowników, którzy nie dotrzymali wyznaczonego przez spółkę terminu weryfikacji szczepienia przeciwko COVID-19 i nie otrzymali zwolnienia z powodów religijnych, o wypowiedzeniu ich umów.

Czytaj też: Nike dał pracownikom tydzień wolnego, by uniknąć wypalenia zawodowego

- Nie udało Ci się ukończyć procesu weryfikacji, a z danych wynika, że ​​nie masz zatwierdzonego (zwolnienia). Nie przestrzegasz polityki, a twoje zatrudnienie zakończy się w sobotę 15 stycznia 2022 r. - czytamy w mailach rozesłanych do pracowników.

Warto przypomnieć, że Nike planowało powrót pracowników do pracy 10 stycznia w modelu hybrydowym. Plany te jednak zostały zaniechane, a nowa data powrotu do biura nie została ogłoszona.

W grudniu 2021 r. również Google przekazał pracownikom, że pracownicy, którzy nie zastosują się do zasad szczepień do 18 stycznia, zostaną umieszczeni na „płatnym urlopie administracyjnym” na 30 dni. Po tym czasie firma zmieni ten status na „bezpłatny urlop osobisty” na okres do sześciu miesięcy, po czym nastąpi rozwiązanie umowy. Firma podała też, że każdy kto wraca do biura, powinien być w pełni zaszczepionym, a częste testy nie są dla Google’a alternatywą dla szczepień.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Szczepienie albo zwolnienie. Kolejna firma zwalnia niezaszczepionych pracowników
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Sylwek 2022-01-18 10:03:56

  Nie kupię więcej ich produktów w ramach protestu. Jesteście badziwni!!

 • Jan 2022-01-17 22:24:45

  Dziwne....PKP/MPK domagają się by pracownicy na służbie nie spożywali piwa,szpitale zabraniają lekarzom palić papierosy w czasie dyżurów,księża katoliccy nie mogą mieć żon...a kierowcy w Polsce MUSZĄ jeździć prawa stroną a w Anglii lewą..Pracownicy restauracji muszą mieć badania lekarskie itd itd A teraz szczepienia.....".Niech żyje wolność Wolność i swoboda....." Wszyscy pacjenci tego się domagają

 • Wolny rynek 2022-01-17 13:52:26

  Bolszewia korporacji internacjonalnych. Olać to całe towarzystwo z ich produktami z Chin.

  • Megan 2022-03-02 16:22:21

   Możesz sobie olewać ja tym bardziej kupię

 • M 2022-01-17 12:41:12

  badziewie

 • W 2022-01-17 11:57:38

  Już nigdy nie kupie niczego w nike

  • Megan 2022-03-02 16:23:13

   A se nie kupuj myśle ze mają Cię w d….

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA