×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Sytuacja branży piekarniczej "jest tragiczna"

  • Autor: PAP/AT
  • 10 sie 2017 7:49

Trudna sytuacja branży piekarniczej. Przedstawiciele biją na alarm.

Sytuacja branży piekarniczej "jest tragiczna"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Przedstawiciele branży piekarniczej biją na alarm, choć oficjalne dane nie potwierdzają ich trudnej sytuacji finansowej - pisze "Puls Biznesu".

Z Rejestru Dłużników Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG) oraz Biura Informacji Kredytowej wynika, że, odsetek firm prowadzących działalność piekarniczą, które mają płatności opóźnione powyżej 60 dni i na kwotę co najmniej 500 zł wobec kontrahentów i banków, wynosi 5,8 proc. - informuje "Puls Biznesu".

Jak podkreśla Halina Kochalska, rzecznik prasowy BIG, ten wynik to jedynie 0,5 pkt. więcej niż średnia dla wszystkich branż.

"Piekarzy jednak nie przekonują te statystyki" - czytamy.

Czytaj też: Praca piekarza i cukiernika. Choć brakuje rąk do pracy, zarobki wciąż niskie

Zdaniem Stanisława Budki, właściciela firmy piekarsko-cukierniczej Anika i prezesa Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP, ich sytuacja "jest tragiczna", ponieważ co roku obserwuje się liczne bankructwa w tej branży.

Jak twierdzi Grzegorz Nowakowski, dyrektor Instytutu Polskie Pieczywo, od wielu lat rokrocznie upada ok. 300 piekarni, a trend ten nie wyhamowuje.

"Branża piekarnicza jest szczególnie specyficzna - 97 proc. stanowią tu małe firmy, zatrudniające do 10 osób, które nie odnajdują się na zmieniającym się runku piekarskim (...)" - zaznacza Nowakowski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Sytuacja branży piekarniczej "jest tragiczna"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2017-08-10 16:54:35

    Biorąc pod uwagę to, co zazwyczaj trafia do chleba, to należałoby o tej branży mówić chemiczna. Dobra, a tak poważniej. W segmencie tanich produktów mają małe szanse w starciu w marketowymi wyrobami z ciasta mrożonego. Po drugiej stronie w segmencie premium przeginają z cenami. A pośrodku oferują jakiś beznadziejny misz-masz. Bo tak przykładowo z moich zakupów - widzę całkiem fajny cenowo chleb żytni, czytam skład i co? Dodany gluten pszenny... I zakupu nie było, bo mam zalecenie lekarskie unikania glutenu.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA