Światowi giganci wolą mieć pracowników w biurze

Dlaczego Yahoo, Google czy Facebook odchodzą od możliwości wykonywania pracy zdalnie przez swoich pracowników?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Światowi giganci wolą mieć pracowników w biurze

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Forbes

6 gru 2013 9:01


- Musimy być jednym Yahoo, a to zaczyna się od bycia razem. Bycie pracownikiem Yahoo nie polega tylko na codziennej pracy, ale także na interakcjach i doświadczeniach, a te są możliwe tylko w naszych biurach - cytuje Jackiego Reses, dyrektora ds. rozwoju Yahoo magazyn "Forbes".

Jak czytamy w "Forbes", spotkania niosą ze sobą potencjał, który może mieć duży wpływ na jakość pracy zespołu. Z badania MIT wynika, że pracownicy, którzy jedzą lunch przy stołach 12-osobowych są bardziej produktywni niż siedzący przy stołach 4-osobowych. Oznacza to, że fizyczne spotkania niosą ze sobą duży potencjał, który może mieć duży wpływ na jakość pracy zespołu - pisze "Forbes".

Światowi giganci docenili tę formę współpracy. Dlatego w Google powstały darmowe stołówki, w których spotykają się pracownicy i w luźnej atmosferze mogą się wymieniać swoimi spostrzeżeniami , a w siedzibie Facebooka powstała jedna sala mieszcząca niemal tysiąc osób, pozbawiona typowych dla open space`ów boksów - podaje "Forbes".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

karina 2013-12-06 14:41:52

niech robią jak uważają :) są takie zawody, których jednak nie da się zamknąć w 4 ścianach biura :) najważniejsze jednak, żeby pracodawca był sensowny, bo bez tego żadna praca nie daje satysfakcji. mam właśnie taką sytuację odkąd pracuję w Welmax- świetna firma, gdyby każda takie warunki stwarzała swoim pracownikom, było idealnie.