PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Sukcesja w Dr Irena Eris. "Przygotowywaliśmy się dwa lata"

  • Aleksandra Helbin
    AH
  • 14 maj 2019 13:14

Firma Dr Irena Eris, którą od ponad 30 lat Henryk Orfinger buduje wraz z żoną, Ireną Szołomicką-Orfinger, znalazła się w szczególnym momencie. Przyszła pora na przekazanie sterów kolejnemu pokoleniu.

Sukcesja w Dr Irena Eris. "Przygotowywaliśmy się dwa lata"
Henryk Orfinger nadal będzie miał miejsce w zarządzie, zostawia sobie - jak sam to określa - "kawałek biznesu" (fot. PTWP)
REKLAMA

- Przygotowanie całego procesu od strony formalnej zajęło nam dwa lata. Przy udziale kancelarii prawnej musieliśmy uporządkować wewnętrzne regulacje, bo sukcesja tak naprawdę porządkuje firmę - opowiada współwłaściciel i prezes Dr Irena Eris Henryk Orfinger.

Plan przekazania władzy został ogłoszony pracownikom podczas firmowego spotkania wigilijnego, 21 grudnia. Pół roku później, 25 czerwca w fotelu prezesa Dr Irena Eris zasiądzie syn twórców firmy - Paweł Orfinger.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Sukcesja to bardzo nieuporządkowany proces, zajął nam dwa lata. Spisaliśmy z żoną podstawowe zasady, obowiązujące w naszej firmie, określiliśmy, że najważniejsi są ludzie i historia - mówi Henryk Orfinger i zwraca uwagę, jak bardzo ten ostatni element jest ważny.

- Mówimy - owszem - zmieniaj, rozwijaj, buduj coś nowego, ale pamiętaj o tradycji i historii, szczególnie w takiej firmie, jak nasza, gdzie postać twojej mamy jest tak istotna. Pamiętaj o dziele jej życia - mówi i dodaje, że mimo sukcesji wciąż w firmie jest miejsce dla jej założycieli.

Henryk Orfinger nadal będzie miał miejsce w zarządzie, zostawia sobie - jak sam to określa - "kawałek biznesu", ale gabinet prezesa zamierza opuścić i zrobić miejsce dla nowego prezesa - sukcesora.  

- Budowałem autorytet 36 lat, teraz mój syn musi go zbudować. Gabinet jest bardzo ważnym elementem zmiany - podsumowuje Henryk Orfinger.

Materiał powstał podczas sesji "Zmiana pokoleniowa w biznesie", która odbyła się 14 maja 2019 r. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sukcesja w Dr Irena Eris. "Przygotowywaliśmy się dwa lata"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA