Style zarządzania firmą po kryzysie ekonomicznym. Jak się zmieniły?

Przedsiębiorcy zdążyli się już dostosować, a nawet przyzwyczaić do odmiennych warunków po kryzysie ekonomicznym. Określają je nawet mianem „nowej normy”. Zmieniły się perspektywy, a wraz z nimi także oczekiwania. Jak wpływa to na styl zarządzania?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Style zarządzania firmą po kryzysie ekonomicznym. Jak się zmieniły?

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

25 lis 2014 10:24


- Menedżerowie i zarządzający powinni stanowić przykład zdrowego rozsądku - mówi Ramin Khabirpour, członek zarządu Agros-Nova. - Oczywiście, wyniki są istotne, ale żyjemy w czasach, w których powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie: czy rzeczywiście co roku musimy zarabiać więcej? Czy nie wystarczy nam zysk na stałym poziomie? 

Czytaj też: "Mocno pan bije, po jaśniepańsku". Folwarczny styl zarządzania nadal króluje w Polsce?

Jak wskazuje przygotowany przez ACCA raport Kultura i Kierowanie Zachowaniami w Korporacji, powstały w oparciu o ankiety rozesłane globalnie wśród 120 tys. członków organizacji, aż 76 proc. specjalistów przedkłada znaczenie kultury organizacyjnej nad kodeksy i regulaminy.

Czytaj też: Pracownik klnie i obraża szefa. Zwolnić go, czy wysłuchać?

- W wielu polskich firmach wciąż pokutuje autokratyczny styl zarządzania, który nie pozwala ludziom na rozwinięcie swojego pełnego potencjału. Przełożeni sami nie respektują zasad, których przestrzegania wymagają od pracowników, a to wzmacnia postawy konformistyczne i ogranicza przestrzeń do dyskusji - przekonuje Zofia Dzik, prezes fundacji Humanites i członkini rady nadzorczej PKO BP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.