×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Style zarządzania: Czy turkus to dobry kierunek dla menedżerów?

Joanna Malinowska-Parzydło z Personal Brand Institute, Jolanta Musielak z Volkswagena Poznań, Karol Traczykowski z GoldenLine, Artur Skiba z Antala, Andrzej Borczyk z grupy Żywiec, Sylwia Pawełczyk-Maśluk z grupy Orbis, Magdalena Jankowska z Owens Illinois, Joanna Kucharska z Sii i wielu innych ekspertów z branży HR mówią o stylach zarządzania - czy turkus to kierunek, w którym powinny iść firmy?

- W mojej ocenie kwestia stylu przywództwa w firmie odgrywa rzeczywiście coraz ważniejszą rolę w biznesie. Związane jest to nie tylko ze zmianą pokoleń czy cyfryzacją otoczenia biznesowego, ale również z coraz większą świadomością pracowników, jak może czy powinno być. Dodatkowo dzisiejszy biznes potrzebuje pracowników z inicjatywą, przedsiębiorczych i samodzielnych, gdyż ilość informacji, jaka do nas dociera, mogąca mieć istotny wpływ na działalność firmy, jest nieograniczona. Musimy stworzyć warunki wewnątrz firmy umożliwiające szybki przepływ informacji we wszystkich kierunkach, oddać możliwość podejmowania decyzji jak najbliżej końcowego klienta, sprawić, aby jak największa część pracowników w firmie miała poczucie sprawczości, ale i odpowiedzialności. A to jest bezpośrednio związane ze stylem przywództwa, jaki jest akceptowany czy promowany w firmie. Owszem, mamy ciągle pracowników, którzy chcą przyjść, przepracować swoje godziny i wyjść do domu, o nich również trzeba dbać, gdyż są często podstawą działania przedsiębiorstwa, ale do pociągnięcia firmy naprzód, do zyskania czy utrzymania przewagi konkurencyjnej musimy mieć zespoły, które obserwują otoczenie, potrafią wyciągać wnioski dla firmy i które chcą dzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami, a następnie wdrażać je w organizacji.

Model turkusowy jest na pewno bardzo dobrym kierunkiem, choć nie dla wszystkich firm może być celem. A przynajmniej jeszcze nie teraz. Mam poczucie, że nie mamy na rynku aż tylu managerów i pracowników, którzy mogliby pociągnąć zmiany na wzór Zapposa. Jednak miałam okazję poznać w Finlandii firmę prowadzoną na zasadach turkusowego modelu i byłam pod ogromnym wrażeniem jej efektywności biznesowej i zaangażowania pracowników - wyjaśnia Sylwia Pawełczyk-Maśluk, dyrektor ds. HR na region Europy Środkowo-Wschodniej w grupie Orbis. (Fot. mat. pras.)

REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

   

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Style zarządzania: Czy turkus to dobry kierunek dla menedżerów?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA