Stres zabija. Kolejne samobójstwo w znanym banku

Pracownik JPMorgan wyskoczył we wtorek z dachu siedziby w Hongkongu. To trzecia niejasna śmierć w tym banku w ciągu ostatnich kilku tygodni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stres zabija. Kolejne samobójstwo w znanym banku

PODZIEL SIĘ


Autor: bd

19 lut 2014 12:07


Jak podaje "New York Post" 33-latek, który był bankierem inwestycyjnym, wspiął się na dach zaraz po lunchu i pomimo próśb świadków, skoczył.

Zdaniem policji pracownik niedawno powiedział koledze, że był w dużym stresie związanym z pracą. Nie znaleziono listu pożegnalnego.

JPMorgan wdraża w swoich oddziałach program, który umożliwi 270 tys. pracowników zarządzanie stresem i depresją.

To trzecia śmierć w JPMorgan, która nosi znamiona samobójstwa. Pod koniec stycznia z dachu biurowca w Londynie skoczył 39-letni wiceprezes banku. Na początku lutego 37-letni dyrektor wykonawczy JPMorgan został znaleziony martwy w swoim domu w amerykańskim Stamford.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Były wieloletni bankowiec 2014-03-26 09:59:36

Banki inwestycyjne prowadzą wirtualny biznes na granicy oszustwa. Bardzo mały kapitał własny, cała reszta w nadętych aktywach spekulacyjnych. Kazda bańka musi kiedyś pęknąć. Wtedy ci którzy mieli pecha i trzymali goracy kartofel w ręce skacza z dachów albo uciekają do Ameryki Południowej z tym co udało im sie zabrać w gotówce.

krzysiek 2014-02-19 16:00:19

Pewien portal twierdzi, że to nie stres tylko "Tajemnicza seria śmierci wśród wpływowych finansistów"