Stres w pracy. Najbardziej irytuje nas atmosfera w biurze

Zgodnie z badaniem Monster Polska do elementów, które najbardziej wpływają na stres w pracy należą zła atmosfera w pracy (27 proc.) i przepracowanie (25 proc.).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stres w pracy. Najbardziej irytuje nas atmosfera w biurze

PODZIEL SIĘ


Autor: GP

13 cze 2017 12:59


• Odpowiedzi Polaków zestawiono z wynikami podobnej ankiety z innych krajów Europy i z USA.

• Np. Niemcy za najbardziej irytujący element ich aktywności zawodowej postrzegają przepracowanie.

 

Zgodnie z danymi zebranymi od użytkowników portalu MonsterPolska.pl (międzynarodowy serwis z ofertami pracy) wśród polskich pracowników panuje przekonanie, że stres powoduje u nich atmosfera w miejscu pracy. Aż 27 proc. Polaków odczuwa stres w pracy z powodu niedostosowania i złych relacji w biurze.

Nie byliśmy jedyną nacją, której zadano pytanie o elementy stresujące w czasie wykonywania obowiązków zawodowych. Pracownicy z USA, Niemiec, Francji i Finlandii także musieli się zmierzyć z tym zagadnieniem.

Amerykanie boją się o swoją pracę

Aż 25 proc. pracujących mieszkańców USA stresuje się z powodu braku poczucia bezpieczeństwa. Europejczycy z tego powodu denerwują się znacznie mniej np. w Niemczech - odpowiedziało tak 17 proc., we Francji - 18 proc., a w Finlandii - 15 proc. badanych. Polacy z wynikiem 22 proc. plasują się między Amerykanami a kolegami z Europy. To zaskakująco wysoki wynik zważywszy na rekordowo niskie bezrobocie.

Za Odrą czują się przepracowani

Zupełnie nie dziwi fakt, że w Polsce problem przepracowania jest drugim najbardziej stresującym pracowników czynnikiem i wskazało na niego 25 proc. Mimo że to wysoki wskaźnik, to z sondy wynika, że najbardziej obciążone pracą czują się osoby pracujące w Niemczech i w Finlandii, odpowiedziało tak aż po 29 proc. badanych. Dla porównania z powodu nadmiaru pracy denerwuje się 23 proc. Francuzów i 20 proc. Amerykanów.

Co ciekawe pracownicy, w każdym z krajów biorących udział w badaniu nie stresują się budżetami, źródło: materiały prasowe Co ciekawe pracownicy, w każdym z krajów biorących udział w badaniu nie stresują się budżetami, źródło: materiały prasowe
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

erwina 2017-06-17 13:54:02

Czasami mamy w pracy taki stres , ze nie obejdzie się bez nervomixu control, nie raz łykałam jak już przez kilka dni do ostateczności byłam doprowadzana ;) Mamy kilka takich wrednych osób w oddziale i czasami szef potrafi dopiec.