×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Strefa ekonomiczna objęta ścisłym lockdownem

  • Autor: PAP/AT
  • Opublikowano: 2 lis 2022 10:51

Strefa ekonomiczna wokół lotniska w chińskim mieście Zhengzhou, gdzie znajduje się największa na świecie fabryka składająca telefony marki Apple, została objęta ścisłym lockdownem z powodu ogniska zakażeń koronawirusem – ogłosiły miejscowe władze.

Strefa ekonomiczna objęta ścisłym lockdownem
Strefa ekonomiczna z największą fabryką iPhone’ów na świecie objęta ścisłym lockdownem (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Lockdown w eksperymentalnej strefie ekonomicznej lotniska w Zhengzhou, gdzie mieści się fabryka, ogłoszono w środę ze skutkiem natychmiastowym. Potrwa co najmniej do 9 listopada.
  • W okresie "statycznego zarządzania" mieszkańcy strefy nie mogą opuszczać domów, za wyjątkiem wychodzenia na testy PCR i z powodu nagłych przypadków medycznych.
  • Wszyscy mieszkańcy będą codziennie badani na Covid-19. Transport publiczny i ruch taksówek został zawieszony, a po drogach mogą się poruszać wyłącznie pojazdy zaangażowane w walkę z pandemią.

Lockdown potrwa co najmniej do 9 listopada

W ubiegłym tygodniu po wprowadzeniu restrykcji covidowych w fabryce firmy Foxconn, podwykonawcy Apple'a, pracownicy uciekali z zakładu i piechotą wracali do oddalonych nawet o 100 km rodzinnych miejscowości, by ominąć kontrole pandemiczne - wynika z relacji w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Pracownicy masowo uciekli z lockdownu w największej fabryce iPhone’ów

Lockdown w eksperymentalnej strefie ekonomicznej lotniska w Zhengzhou, gdzie mieści się fabryka, ogłoszono w środę (2 listopada) ze skutkiem natychmiastowym. Potrwa co najmniej do 9 listopada - wynika z decyzji lokalnego centrum ds. walki z pandemią Covid-19.

Foxconn to największy producent iPhone'ów, odpowiadający za około 70 proc. światowych dostaw tych urządzeń. Większość z nich składana jest w fabryce w Zhengzhou, gdzie pracuje około 200 tys. osób.

Mieszkańcy nie mogą opuszczać domów. Transport publiczny został zawieszony

W okresie "statycznego zarządzania" mieszkańcy strefy nie mogą opuszczać domów, za wyjątkiem wychodzenia na testy PCR i z powodu nagłych przypadków medycznych. Wszyscy mieszkańcy będą codziennie badani na Covid-19, a osoby uchylające się od testów otrzymają "żółty kod zdrowia". Jeśli ich działanie doprowadzi do poważnych konsekwencji, zostaną ukarani zgodnie z prawem - napisano w wytycznych.

Transport publiczny i ruch taksówek został zawieszony, a po drogach mogą się poruszać wyłącznie pojazdy zaangażowane w walkę z pandemią, działanie służby zdrowia lub dostawy towarów codziennego użytku. Zamknięte będą wszystkie sklepy oprócz supermarketów i aptek, które dostarczają najpotrzebniejsze produkty - wynika z decyzji władz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Strefa ekonomiczna objęta ścisłym lockdownem
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zgred 2022-11-02 14:56:16

    Patrzajcie! Chińczyki z Polski robotników wywożą! 😱

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA