Strategia lotnictwa? Tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy

Unia Europejska przyjęła w grudniu 2015 roku Strategię w dziedzinie lotnictwa - przypomniano w wystąpieniach podczas Forum Lotniczego 2016 w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Strategia lotnictwa? Tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl/JS

wnp.pl

14 wrz 2016 21:02


- Jej nadrzędnym celem jest poprawienie klimatu inwestycyjnego, aby zachęcić do większych europejskich inwestycji w unijny przemysł lotniczy, zwiększyć konkurencyjność tego sektora i wzmocnić jego rolę w gospodarce – powiedział Jacek Krawczyk, przewodniczący Grupy Pracodawców, z Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, który opiniował projekt strategii.

Podkreśla się w niej znaczenie sektora lotniczego, ze względu na rosnące potrzeby mobilności i sieci połączeń, ale i stricte gospodarcze. Unijny ten sektor zatrudnia bezpośrednio ok. 1,4 mln osób, a bezpośrednio i pośrednio przyczynia się do utrzymywania od 4,8 do 5,5 mln dalszych miejsc pracy (różne szacunki).

Sektor lotniczy wnosi w unijny PKB 110 mld euro rocznie, natomiast włącznie z turystyką – 550 mld euro.

Do celów Strategii  należą: utrzymanie wysokich standardów bezpieczeństwa i ochrony, tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy, dalsza poprawa ochrony praw pasażerów, ale szereg zadań, mających zwalczać ograniczenia w przepustowości w powietrzu i na ziemi, wspieranie innowacyjności, multimodalności, itp.

Komisja Europejska podjęła już w przeszłości wiele inicjatyw prawnych w branży, jak np. wprowadziła pakiet dotyczący portów lotniczych, opracowała przepisy wspierające utworzenie jednolitej europejskiej przestrzeni powietrznej (SES), przegląd rozporządzenia w sprawie subsydiowania i nieuczciwych praktyk cenowych.

Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.