Steinhoff o dymisjach w Tauronie: To łamanie wszelkich zasad korporacyjnych

- Jeżeli zarząd Taurona został odwołano za to, że w taki a nie inny sposób prowadził negocjacje to należy to ocenić bardzo negatywnie - mówi minister gospodarki Janusz Steinhoff. - Minister Skarbu Państwa powinien się z tej decyzji publicznie wytłumaczyć - dodaje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Steinhoff o dymisjach w Tauronie: To łamanie wszelkich zasad korporacyjnych

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

1 paź 2015 19:05


Rada nadzorcza Taurona odwołała w czwartek (1 października) trzech członków zarządu spółki z prezesem Dariuszem Lubera na czele. Pozostali członkowie zarządu podali się do dymisji. Powód tej czystki? Fiasko negocjacji w sprawie przejęcia przez koncern energetyczny kopalni Brzeszcze.

Rozmowy w tej sprawie zostały zerwane przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń (gdzie KWK Brzeszcze została przekazana) w środę wieczorem. Tauron nie mówił przejęciu kopalni nie, ale chciał by SRK najpierw przeprowadziło jej restrukturyzację, m.in. redukcję zatrudnienia.

- Jeżeli zarząd Taurona został odwołany za to, że w taki a nie inny sposób prowadził negocjacje to należy to ocenić bardzo negatywnie - powiedział wnp.pl Janusz Steinhoff. - To łamanie wszelkich zasad korporacyjnych i ewidentny powrót do ręcznego sterowania spółkami - ocenia były wicepremier. - To rozpaczliwa próba tuszowania skutków braku wcześniejszych działań - dodaje.

Janusz Steinhoff przypomina, że Tauron jest spółką publiczną i zgodnie z kodeksem spółek handlowych musi troszczyć się o wartość spółki i uwzględniać interesy wszystkich akcjonariuszy, a nie tylko największego.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.