Start-up to nie jest zabawa na rachunek inwestora

- Trzeba pamiętać, że w czasach globalnej gospodarki i ciągłej niepewności trzeba budować konkurencję na zdolności do współpracy, a nie rywalizacji - mówi wicepremier Janusz Piechociński.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Start-up to nie jest zabawa na rachunek inwestora

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

20 maj 2015 20:41


O start-upach mówi się wiele w kontekście zwiększenia innowacyjności polskiej gospodarki - to właśnie z nowo powstającymi dynamicznymi firmami są wiązane największe nadzieje w tym względzie. Skądinąd słusznie, ale prelegenci konferencji "Start-up z przyszłością" zorganizowanej przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów - przede wszystkim praktycy biznesu przestrzegali przed nadmiernym optymizmem.

Czytaj też: Pomysł na start-up jest ważny, ale trzeba dostosować go do realiów rynkowych

- Róbmy biznes, a nie start-up - mówił Tomasz Czapliński prezes SpeedUp Group, podkreślając jak ważne jest realistyczne policzenie kosztów i możliwych przychodów.- Dziś mamy do czynienia z kolejną bańką start-upową, wyceny wielu z nich całkowicie oderwały się od rzeczywistości. Wielu start-upowców rozpoczyna swój biznes bez pomysłu, jak na nim zarobić - tłumaczył Czapliński.

Dlatego oprócz idei ważne są twarde biznesowe podstawy. Ewa Jakubczyk-Cały z KIBR mówiła o kluczowym znaczeniu planowania i budowania strategii wdrożenia pomysłu biznesowego. - Pomysł nieskonkretyzowany w postaci strategii, zostaje tylko pomysłem - tłumaczyła.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

JT 2015-06-11 12:06:25

O pomyśle na biznes i jego ochronie prawnej można przeczytać na portalu Rynek Informacji