×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Stało się. Gi Group przejęła Work Service

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 25 sie 2020 10:35

W poniedziałek (24 sierpnia) Work Service oraz Gi Group zawarły umowę inwestycyjną, na mocy której Gi Group przejęła kontrolny pakiet akcji Work Service. Oznacza to sfinalizowanie procesu, który rozpoczął się kilka miesięcy temu.

Stało się. Gi Group przejęła Work Service
Gi Group jest jedną z największych firm HR na świecie według Staffing Industry Analysts oraz członkiem World Employment Confederation Europe. (Fot. shutterstock)
REKLAMA
  • Umowa to zakończenie procesu pozyskania finansowego lub branżowego inwestora strategicznego dla Work Service.
  • Na mocy umowy Gi Group nabyła większościowy pakiet akcji Work Service i zgodnie z aktualnymi przepisami wezwie do zapisu na co najmniej 66 proc. wszystkich wyemitowanych akcji.
  • Międzynarodowy inwestor udzieli również niezbędnego finansowego wsparcia, które umożliwi Work Service osiągnięcie celów biznesowych przy odpowiedniej strukturze finansowej.

Na tę informację branża czekała od kilku miesięcy. Umowa finalizuje ogłoszony przez Work Service (WS) w marcu 2019 roku proces pozyskania finansowego lub branżowego inwestora strategicznego, tym samym przeglądu opcji strategicznych. W jego wyniku 13 lutego 2020 Work Service podpisał umowę inwestycyjną z Gi Group, w której zostały określone warunki nabycia większościowego pakietu akcji.

Jej finalizację poprzedziło badanie confirmatory due diligence, uzyskanie zgody organów antymonopolowych oraz uzgodnienie ze spółką, akcjonariuszami, bankami i obligatariuszami ostatecznej dokumentacji transakcji.

Jak zaznacza WS, pomimo pandemii, która zmieniła sytuację gospodarczą i globalny rynek pracy, zawarta 24 sierpnia 2020 umowa zawiera wszystkie uzgodnione wcześniej postanowienia. Co wchodzi w ich zakres?

Gi Group większościowym udziałowcem

Na mocy umowy Gi Group nabyła większościowy pakiet akcji Work Service i zgodnie z aktualnymi przepisami wezwie do zapisu na co najmniej 66 proc. wszystkich wyemitowanych akcji. W zamian inwestor udzieli finansowego wsparcia, które umożliwi Work Service wyjście z kłopotów finansowych, w jakie spółka popadła kilka lat temu i osiągnięcie celów biznesowych przy odpowiedniej strukturze finansowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Stało się. Gi Group przejęła Work Service
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA