PARTNERZY PORTALU

Środki z funduszy UE na pomoc dla firm od III kw. 2021 r.

  • Autor: PAP/AT
  • 19 sty 2021 16:29

Środki z europejskiego funduszu odbudowy na pomoc dla firm dotkniętych pandemią trafią do polskiej gospodarki w okolicach trzeciego kwartału tego roku - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w Złotokłosie.

Środki z funduszy UE na pomoc dla firm od III kw. 2021 r.
Rząd zdecydował się nie czekać z pomocą dla firm na środki unijne, ale wypłaca ją ze środków państwa polskiego (fot. shutterstock)
REKLAMA

Premier, odpowiadając na pytanie, czy fundusze europejskie będzie można bezpośrednio wydać na pomoc dla firm dotkniętych pandemią, poinformował, że temat ten był już dyskutowany na kilku posiedzeniach Rady Europejskiej.

"W bardzo aktywny sposób staramy się pokazać, jak ważne mogą być w przyszłości środki europejskie do szybkiego odbicia. Ja widzę ten proces w następujący sposób: sądzę, że gdzieś od trzeciego kwartału w tym roku Europejski Fundusz Odbudowy, z którego bezprecedensowe środki wywalczyliśmy podczas ostatnich negocjacji w Brukseli, zacznie powoli przenikać do gospodarki polskiej. Z pewnym opóźnieniem, za około 9-12 miesięcy umowa partnerstwa, fundusze spójności, nowe przetargi z nowej perspektywy budżetowej UE ruszą coraz mocniej" - powiedział.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Środki z funduszy UE na pomoc dla firm od III kw. 2021 r.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA