PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Sprzedaż Opla, nagrody w JSW, Dzień Kobiet czyli kalendarium wydarzeń (6-10 marca)

• W poniedziałek (6 marca) ma zostać podana oficjalna decyzja w sprawie przejęcia Opla przez francuski koncern motoryzacyjny PSA.
• Tego samego dnia pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymają jednorazową nagrodę.
• W środę (8 marca) będziemy też obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet.
• 11 marca upłynie pod znakiem Dnia Sołtysa. W niedzielę zaś (12 marca) obchodzić będziemy – uwaga – Światowy Dzień Drzemki w Pracy.

  • Justyna Koc
    jk
  • 6 mar 2017 10:11
Sprzedaż Opla, nagrody w JSW, Dzień Kobiet czyli kalendarium wydarzeń (6-10 marca)
Co wydarzy się w branzy w nadchodzącym tygodniu? (Fot. Pixabay)
REKLAMA

W poniedziałek (6 marca) ma zostać podana oficjalna decyzja w sprawie przejęcia Opla przez francuski koncern motoryzacyjny PSA. Przypomnijmy, Opel w Polsce, działając pod szyldem General Motors Manufacturing Poland, zatrudnia ok. 4,1 tys. osób.  Pracownicy są zatrudnieni w trzech zakładach: fabryce samochodów osobowych w Gliwicach, zakładzie produkcji silników w Tychach, oraz Centrum Usług Wspólnych w Tychach. Związkowcy oczekują, że po ewentualnym przejęciu Opla przez koncern PSA, zagwarantowane zostanie utrzymanie zakładów i miejsc pracy oraz planowanych inwestycji. Więcej szczegółów na temat przejęcia znajdziesz tutaj.

Tego dnia (6 marca) pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymają jednorazową nagrodę. Jej wysokość ma być kształtowana indywidualnie, a decyzje w tej sprawie będzie podejmować kierownictwo każdego zakładu spółki. Według związkowców jednorazowa nagroda ma zrekompensować różnicę między starymi i nowymi zasadami naliczania "barbórki", czyli nagrody barbórkowej, która w przybliżeniu jest równa jednej pensji. Więcej na temat porozumienia w JSW znajdziesz tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

6 marca pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymają jednorazową nagrodę. (fot. PTWP)
6 marca pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej otrzymają jednorazową nagrodę. (fot. PTWP)

W poniedziałek (6 marca) rusza druga część rozmów kwalifikacyjnych na stanowisko prezesa Operatora Logistycznego Paliw Płynnych. Wkrótce przekonamy się, który z kandydatów był najlepszy i zasiądzie w fotelu prezesa.

Także 6 marca rusza nabór wniosków w drugim konkursie programu „Studiujesz? Praktykuj!”. Przewidziane w budżecie 150 mln zł umożliwi uczelniom stworzenie programów staży i praktyk związanych bezpośrednio z kierunkami studiów. Co istotne, staże będą długoterminowe. Każdy z dofinansowanych projektów potrwa od dwunastu do dwudziestu czterech miesięcy i obejmie ostatnie semestry studiów. Więcej szczegółów tutaj.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sprzedaż Opla, nagrody w JSW, Dzień Kobiet czyli kalendarium wydarzeń (6-10 marca)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA